Kanada, USA - Do srdce národních parků s lehkou turistikou

Kanada Kanada USA USA
,
doprava:    letecky strava:    vlastní ubytování:    hotel
Kód: 484597 Délka: 18 denní zájezd 1 termín: od 22.6.2025
ceny od

107 990 Kč

Kanada i USA, země s přátelským obyvatelstvem, obzvláště na americkém a kanadském západě, pro něhož jsou typické malebné vesničky a městečka. Zároveň mohou být obě tyto země drsné, v čemž spočívá jejich neutuchající krása. Objevíte pohoří Kordillery (Skalnaté hory), které se táhnou celou Severní Amerikou, a jejich národní parky s rozlehlými jezery a úchvatnými ledovci. Budete projíždět úchvatnou krajinou a shlížet dolů na zemi ze závratných výšek, budete si připadat jako na vrcholu světa. Vezmeme vás až do srdce národních parků, do kterých se nelze nezamilovat. Projdete si nejkrásnější pěší stezky, které nabízí kanadské provincie Britská Kolumbie, Alberta a americký stát Washington. Nezapomeneme ani na kulturu a památky v Seattlu, Vancouveru nebo Calgary. Pojeďte s námi objevit top místa kanadských a amerických národních parků.
ZÁJEZD PRO MALOU SKUPINU - MAX. 5 KLIENTŮ NA 1 PRŮVODCE. V PŘÍPADĚ VELKÉHO ZÁJMU MOŽNOST MAX. 10 KLIENTŮ, ALE S 2 PRŮVODCI.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do SEATTLU, hl. města stále zeleného státu WASHINGTONU v severozápadním cípu USA. Dle času příletu večerní prohlídka centra Seattlu, města doslova obklopeného vodou.
2. den: dopolední návštěva vyhlídkové věže SPACE NEEDLE (184 m), procházka po náměstí PIONEER SQUARE, místě, kde se usadili první osadníci v r. 1852, návštěva první kavárny STARBUCKS z r. 1971, která stojí před neméně zajímavým tržištěm PIKE PLACE MARKET, procházky po náměstí s obřím ruským kolem GREAT WHEEL, možnost návštěvy mořského akvária SEATTLE AQUARIUM se žraloky. Odpoledne překročení hranice do Kanady a příjezd do hlavního města provincie BRITSKÁ KOLUMBIE - VANCOUVERU.
3. den: prohlídka VANCOUVERU. Městský STANLEY PARK a přilehlá laguna LOST LAGOON ve vás vyvolají pocit, jako kdybyste ve městě ani nebyli. Projdeme se po lese s obřími stromy a budeme pozorovat všudypřítomný okolní život a poletující volavky. Prohlédneme si místní ČÍNSKOU ČTVRŤ, která je povinnou zastávkou v každé americké a kanadské metropoli. Zdejší ČÍNSKÁ ČTVRŤ má opravdu pěknou vstupní bránu MILLENIUM GATE. Nejen pro sportovce bude jistě velmi zajímavá zastávka v OLYMPIJSKÉ VESNICI. Nenecháme si ujít ani velice zajímavý trh GRANVILLE ISLAND PUBLIC MARKET, který je doslova přehlídkou ryb a mořských živočichů, farmářských produktů, a je tedy ideálním místem k nákupu a následnému pikniku s výhledem na centrum města a kotvící lodě. Odpoledne odjedeme k LYNN KAŇONU, abychom se prošli po unikátním zavěšeném mostě ve výšce 50 m nad řekou Lynn.
4. den: vydáme se do KAŇONU ŘEKY FRASER, kde si ve státním parku ALEXANDRA BRIDGE prohlédneme historický most přes řeku z r. 1920. Pokračujeme dál na sever do městečka KAMLOOPS, kde navštívíme budovu nádraží, odkud vyjíždí stále ještě parní lokomotivy. Večer strávíme v lokálním minipivovaru u dobré večeře.
5. den: po cestě do ALBERTY máme ještě státní park WELLS GRAY. V parku se projdeme podél řeky CLEARWATER, dojdeme až k vodopádům HELMCKEN FALLS, které padají z výšky 141 m do propasti (4. nejvyšší vodopád v Kanadě). Odpoledne nás čeká dechberoucí příjezd do státního parku MT. ROBSON se stejnojmennou horou na hranicích s provincií ALBERTA. Pojedeme po YELLOWHEAD HIGHWAY, jedné z nejscéničtějších silnic v BRITSKÉ KOLUMBII s výhledy na JEZERA MOOSE, YELLOWHEAD a okolní hradbu SKALNATÝCH HOR.
6. - 7. den: navštívíme NP JASPER, největší NP v kanadských SKALNATÝCH HORÁCH. Poznáme ledovcovou oblast COLUMBIA ICEFIELD. Taktéž je domovem divokých zvířat jako např. medvěda grizzly, baribala, losů či sobů. Lanovkou vyjedeme na horu WHISTLERS s výhledem na město JASPER a velkou část parku, vydáme se pěšky až k LEDOVCI ATHABASCA, vykoupeme se v horkých pramenech MIETTE HOT SPRINGS.
8. den: po SILNICI LEDOVCŮ přejíždíme k JEZERU LOUISE v NP BANFF. Vydáme se na túru k jezeru MORAINE. Pak zamíříme do NP YOHO přes KICKING HORSE PASS - nejvyšší místo železnice CANADIAN PACIFIC RAILWAY (1 627 m). Vydáme se na túru k VODOPÁDŮM TAKAKKAW (384 m), k 2. nejvyšším vodopádům v Kanadě, a k tyrkysovému JEZERU EMERALD s PŘÍRODNÍM MOSTEM a výhledem na horu MT. BURGESS, kde si řeka našla cestu skrz stěnu.
9. den: přijíždíme do srdce NP BANFF, nejstaršího NP v Kanadě. Věřte, že se dnes budete cítit jako na vrcholu světa. V BANFFU si projdeme stezku podél JEZERA MINNEWANKA až dojdeme do STEWARTOVA CANYONU. Příjemný večer strávíme v městečku BANFF v alpském stylu, v typické kanadské hospůdce u dobrého steaku nebo lososa.
10. den: vyrážíme do CALGARY, významného centra zimních sportů zasazeného v oblasti kanadských prérií. Prohlédneme si ikonickou věž CALGARY TOWER (191 m) s výhledem na město, náměstí OLYMPIC PLAZA, kde probíhalo slavnostní rozdělování medailí v r. 1988, OLYMPIJSKÝ PARK a zajímavý HERITAGE PARK HISTORICAL VILLAGE, kde můžete poznat, jak vypadalo Calgary do r. 1915.
11. den: NP KOOTENAY, který dnes navštívíme, spojuje vysokohorské velikány s mírnějším prostředím příkopu ROCKY MOUNTAIN TRENCH a byl pojmenován po původních obyvatelích, indiánech kmene Kutenai. Budeme projíždět údolím řek Vermilion a Kootenay až dojedeme k MARBLE CANYONU, který vypadá jako z mramoru. Projdeme se skrz něj po naučené stezce, která přechází přes přírodní most. Při troše štěstí můžeme spatřit losy, jeleny nebo horské kozy, které jsou symbolem parku. Na stezce PAINT POTS prozkoumáme tůně, které vznikly usazováním minerálů po jejich okrajích a které jsou napájeny prameny bohatými na železo, probublávají na povrch a barví zemi doruda. Na konci parku se nachází malá vesnice RADIUM HOT SPRINGS s termálními prameny o teplotě cca 44 °C, které obsahují stopová množství radia a jsou tak prospěšné pro lidské tělo.
12. den: pokračujeme do drsného NP GLACIER, v překladu Ledovcový národní park. Na jeho území leží více než 400 ledovců. Přejedeme skrz slavný průsmyk ROGERS PASS (1 330 m). Vyjdeme si na procházku směrem k vrcholkům ledovců. Hned vedle NP GLACIER objevíme krajinu 600 let starých lesů s virginskými cedry v NP MOUNT REVELSTOKE. Samotné cedry si prohlédnete na stezce GIANT CEDARS TRAIL. Hlavním lákadlem je pestrobarevná květena, kterou uvidíme na stezce MEADOWS IN THE SKY. Večer dojedeme do KELOWNY, hl. střediska ve vinařském údolí OKANAGAN VALLEY.
13. den: prohlídka vinařského muzea BC WINE MUSEUM, pro zájemce se nabízí ochutnávka vynikajících vín. Vydáme se vinařským krajem přes městečka PENTICTION, OLIVER nebo OSOYOOS, kde se na plážích stejnojmenného jezera naposledy rozloučíme s vinicemi i s celou Kanadou. Ocitneme se zpět ve státě WASHINGTON v USA. Pojedeme dále podél hranice NP SEVERNÍ KASKÁDY do jezerní kotliny vyhloubené ledovcem CHELAN na hranici lesa WENATCHEE.
14. den: přejedeme do NP MOUNT RAINIER se 4 392 m vysokým stratovulkánem MT. RAINIER, nejvyšší hora KASKÁDOVÉHO POHOŘÍ. Vyšlápneme si na stezku SOURDOUGH RIDGE TRAIL, která nám poskytne nádherný výhled na subalpínskou květenu, majestátný Mt. Rainier a okolní hory. Také se projdeme po slavné dálkové trase PACIFIC CREST TRAIL, která vede napříč východní částí parku.
15. - 16. den: v rámci 2denního poznávání NP OLYMPIC objevíme obrovské skály, balvany, projdeme se po chodníčcích porostlých mechem, spatříme mývala, losy, bobry, jeleny wapiti. Užijeme si odpočinek na pláži LA PUSH v INDIÁNSKÉ REZERVACI QUILEUTŮ, kde můžeme pozorovat v dálce hrající si delfíny, lachtany nebo i velryby. Prozkoumáme rybářskou vesnici FORKS a vrátíme se do SEATTLU.
17. - 18. den: odlet zpět do ČR.

Termíny a ceny

červen 2024
13.06. - 30.06.24 čtvrtek - neděle
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Jan Svoboda
105 990 Kč cena za 18 dní (17 nocí)
červen 2025
22.06. - 09.07.25 neděle - středa
průvodce: Šindelář, Šourek
107 990 Kč cena za 18 dní

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Seattle vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, autobus, taxi), 16x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (v některých se snídaní), vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • strava, ostatní vstupné, ochutnávka vína, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 11 900 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 800 Kč, do 85 000 Kč za 2 550 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení