Nejvyšší vodopády

Nezkrotné vodní živly, které nás ohromují svojí sílou a velkolepostí a jejich proměnlivá krása láká tisíce nadšených turistů po celý rok...

Úchvatné přírodní divadlo

Jedinečné přírodní skvosty poskytující nádhernou podívanou tisícům nadšených turistů, nezkrotné vodní živly vířící a burácející v nekonečném koloběhu přírody, ohromí nás svojí sílou, velkolepostí a proměnlivou krásou v průběhu ročních dob.

Vodopády patří k těm nejkrásnějším a nejfotogeničtějším přírodním památkám. Symbolizují sílu, čistotu a životodárnou energii. Burácí a víří v době jarního tání, v létě v době sucha bývají naopak tiché a krotké. Jejich síla se ale mění často i v průběhu denní doby...

gooafoss-1840758_1280

Island, země vody

Do islandské divočiny vodopády zkrátka patří. Vodu zde najdete snad ve všech možných formách a skupenstvích. Z vodopádů a ledopádů, gejzírů, peřejí a ledovců můžete jen vybírat... Jedním z nejznámějších patří Gullfoss, nebo-li Zlatý vodopád, na řece Hvíta, který je nejmohutnějším vodopádem Evropy. V době tání dosahuje průtoku až 2000 m3/s. Voda nejprve padá dvěma stupni (10 a 22 metrů na výšku), a poté protéká úzkým extrémně hlubokým kaňonem, kde doslova vaří. Při návštěvě vodopádu si určitě nezapomeňte přibalit pláštěnku.

gullfoss

Alpské vodopády překvapí

Jeden z nejvíce navštěvovaných přírodních skvostů Rakouska - Krimmelské vodopády - najdete na řece Krimmler Ache kousek od vesnice Krimml, která je zároveň vstupní branou do národního parku Vysoké Taury. Jde o úchvatnou kaskádu třech vodopádů s celkovou výškou 385 metrů. Podél vodopádu se klikatí turistická vyhlídková stezka, která na 4 kilometrech zdolává převýšení celého vodopádu a poskytuje překrásné pohledy na masu vody padající do údolí.

Poznávejte Rakousko

nature, landscape, waterfall

Mohlo by Vás zajímat:

Zájezdy do Norska Zájezdy Norsko Zájezdy Rakousko