Kanada - Národní parky a města západní Kanady s lehkou turistikou

Kanada Kanada
,
Alberta
doprava:    letecky strava:    vlastní ubytování:    hotel
Kód: 617164 Délka: 15 denní zájezd 2 termíny: od 16.8.2025
ceny od

92 490 Kč

Připravili jsme si pro vás zájezd do západní Kanady, která nabízí turistům malebné vesničky, upravené metropole a zejména pak nádherné parky, které působí drsně a divoce a zároveň v nich člověk nalezne vytoužený klid v čisté přírodě. Objevíte Skalnaté hory, které se táhnou celou Severní Amerikou, a jejich národní parky s rozlehlými jezery a úchvatnými ledovci. Budete projíždět úchvatnou krajinou a shlížet dolů na zemi ze závratných výšek, budete si připadat jako na vrcholu světa. Vezmeme vás až do srdce národních parků, do kterých se nelze nezamilovat. Projdete si nejkrásnější pěší stezky, které nabízí kanadské provincie Britská Kolumbie a Alberta. Nezapomeneme ani na kulturu a slavná olympijská místa ve Vancouveru, Whistleru nebo v Calgary. Pojeďte s námi objevit top místa kanadských národních parků.
ZÁJEZD POUZE PRO 5 KLIENTŮ!

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do VANCOUVERU, hlavní metropole provincie BRITSKÁ KOLUMBIE.
2. den: prohlídka VANCOUVERU s dramatickými výhledy do zálivu, kvůli kterým se ihned do Kanady zamilujete. Prohlédneme si místní ČÍNSKOU ČTVRŤ, která je povinnou zastávkou v každé americké a kanadské metropoli. Zdejší ČÍNSKÁ ČTVRŤ má opravdu pěknou vstupní bránu MILLENIUM GATE. Nejen pro sportovce bude jistě velmi zajímavá zastávka v OLYMPIJSKÉ VESNICI. Nenecháme si ujít ani velice zajímavý trh GRANVILLE ISLAND PUBLIC MARKET, který je doslova přehlídkou ryb a mořských živočichů, farmářských produktů, a je tedy ideálním místem k nákupu a následnému pikniku s výhledem na centrum města a kotvící lodě. Pokračujeme směrem na sever podél útesů po nádherné silnici SEA TO SKY HIGHWAY s několika zajímavými zastávkami - u majáku POINT ATKINSON s vyhlídkou na Vancouver a do zálivu Strait of Georgia, v provinčním parku SHANNON FALLS, ve kterém hřmí z výšky 335 m 3. nejvyšší vodopád v Britské Kolumbii. V případě dostatku času se projdeme kolem jezera ALICE LAKE ve stejnojmenném provinčním parku. Večer dojedeme do WHISTLERU.
3. den: horská vesnice WHISTLER byla v roce 2010 dějištěm zimní olympiády a patří mezi nejpopulárnější lyžařská střediska na světě. Zdejší technický skvost - lanovka PEAK 2 PEAK GONDOLA - spojuje dva hlavní vrcholy - horu Whistler a Blackcomb a jízda v ní nabízí nejlepší výhledy na světě. Během ní budete obdivovat panoramatické výhledy na vrcholky hor a lesů (provoz lanovky může být omezen, v tom případě bude možné absolvovat jízdu lanovkou na Whistlers Peak v NP Jasper 7. den). Po zbytek dne si budeme užívat pohodovou atmosféru tohoto městečka a kdo bude mít zájem, může navštívit i WHISTLERSKÉ MUZEUM, které se věnuje rozvoji Whistleru od divočiny až po olympijské centrum.
4. den: přes osamělé kanadské osady, se zastávkou na vyhlídku na jezero SETON LAKE, se vydáváme dál do městečka KAMLOOPS. Cestou budeme projíždět i malebnou krajinou provinčního parku MARBLE CANYON, kde podnikneme jednoduchou vycházku kaňonem. V KAMLOOPS navštívíme budovu nádraží, odkud vyjíždí stále ještě parní lokomotivy. Večer strávíme v lokálním minipivovaru u dobré večeře.
5. den: po cestě do ALBERTY máme ještě státní park WELLS GRAY s životadárnou řekou Clearwater, která tvoří přirozenou hranici parku. Přestože se nejedná o národní park, má svým návštěvníkům co nabídnout. V parku se projdeme podél řeky CLEARWATER, dojdeme až k úchvatným vodopádům HELMCKEN FALLS na řece Murtle, které padají z výšky 141 m do propasti (4. nejvyšší vodopád v Kanadě). Odpoledne nás čeká dech beroucí příjezd do státního parku MT. ROBSON se stejnojmennou horou na hranicích s provincií ALBERTA. Pojedeme po YELLOWHEAD HIGHWAY, jedné z nejscéničtějších silnic v BRITSKÉ KOLUMBII s výhledy na JEZERA MOOSE, YELLOWHEAD a okolní hradbu SKALNATÝCH HOR.
6. - 7. den: navštívíme jeden z důvodů, proč vlastně jste na tomto zájezdu - NP JASPER, největší NP v kanadských SKALNATÝCH HORÁCH na území provincie ALBERTA. Park nabízí vše, co od horského národního parku očekáváte - vodopády, horké prameny, jezera, ale také ledovcovou oblast COLUMBIA ICEFIELD s rozlohou 325 km2. Taktéž je domovem divokých zvířat jako např. medvěda grizzly, baribala, losů či sobů. Lanovkou vyjedeme na horu WHISTLERS (pouze v případě nevyužití lanovky Peak2Peak 3. den zájezdu) s překrásným výhledem na město JASPER a velkou část parku, vydáme se pěšky až k LEDOVCI ATHABASCA, vykoupeme se v horkých pramenech MIETTE HOT SPRINGS.
8. den: po SILNICI LEDOVCŮ, která je nejvýše položenou silnicí v Severní Americe, přejíždíme k oblíbenému cíli turistů, k JEZERU LOUISE v NP BANFF. Vydáme se na ikonickou túru k jezeru MORAINE. Jakmile spatříte jezero MORAINE LAKE, vybaví se vám typický obrázek z Banffu, který jste už určitě v životě viděli. Pak zamíříme do NP YOHO, jehož název pochází z jazyku kmene Cree a znamená "úctu". Budeme projíždět přes KICKING HORSE PASS - nejvyšší místo železnice CANADIAN PACIFIC RAILWAY (1 627 m). Vydáme se na túru k VODOPÁDŮM TAKAKKAW (384 m), k 2. nejvyšším vodopádům v Kanadě, a k tyrkysovému JEZERU EMERALD s PŘÍRODNÍM MOSTEM a výhledem na horu MT. BURGESS, kde si řeka našla cestu skrz stěnu.
9. den: přijíždíme do srdce NP BANFF, nejstaršího NP v Kanadě (založen r. 1885). Věřte, že se dnes budete cítit jako na vrcholu světa. V BANFFU si projdeme pěší stezku HOODOOS TRAIL, při které budeme moci spatřit podivně tvarované špičaté skály, a také se vydáme na vyhlídku do STEWARTOVA CANYONU. Příjemný večer strávíme v městečku BANFF v alpském stylu, v typické kanadské hospůdce u dobrého steaku nebo lososa.
10. den: vyrážíme do ústředního města v Albertě, do CALGARY, významného centra zimních sportů zasazeného v oblasti kanadských prérií. Prohlédneme si centrum města - ikonickou věž CALGARY TOWER (191 m) s úchvatným výhledem na město a okolí, náměstí OLYMPIC PLAZA, kde probíhalo slavnostní rozdělování medailí v r. 1988, OLYMPIJSKÝ PARK a případně zajímavý HERITAGE PARK HISTORICAL VILLAGE, kde můžete poznat, jak vypadalo Calgary do r. 1915.
11. den: NP KOOTENAY, který dnes navštívíme, spojuje vysokohorské velikány s mírnějším prostředím příkopu ROCKY MOUNTAIN TRENCH a byl pojmenován po původních obyvatelích, indiánech kmene Kutenai. Budeme projíždět údolím řek Vermilion a Kootenay až dojedeme k MARBLE CANYONU, který vypadá jako z mramoru. Projdeme se skrz něj po naučené stezce, která přechází přes přírodní most. Při troše štěstí můžeme spatřit losy, jeleny nebo horské kozy, které jsou symbolem parku. Na stezce PAINT POTS prozkoumáme tůně, které vznikly usazováním minerálů po jejich okrajích a které jsou napájeny prameny bohatými na železo, probublávají na povrch a barví zemi doruda. Na konci parku se nachází malá vesnice RADIUM HOT SPRINGS s termálními prameny o teplotě cca 44 °C, které obsahují stopová množství radia a jsou tak prospěšné pro lidské tělo. V pramenech se budete moci vykoupat.
12. den: po TRANSKANADSKÉ DÁLNICI pokračujeme ještě více na západ, do drsného, ale nádherného NP GLACIER, v překladu Ledovcový národní park. Na jeho území leží více než 400 ledovců. Přejedeme skrz slavný průsmyk ROGERS PASS (1 330 m), vyjdeme si na procházku po dřevěných chodnících HEMLOCK GROVE TRAIL skrz deštný les nebo třeba k JEZERU MARION. Hned vedle NP GLACIER objevíme krajinu bujných 600 let starých lesů s virginskými cedry v NP MOUNT REVELSTOKE. Samotné cedry si prohlédnete na stezce GIANT CEDARS TRAIL. Hlavním lákadlem tohoto parku je však jeho pestrobarevná květena na loukách, kterou uvidíme na stezce MEADOWS IN THE SKY. Večer dojedeme do KELOWNY, hlavního střediska ve vinařském údolí OKANAGAN VALLEY, které se táhne podél jezera Okanagan v délce 180 km a daří se tu nejen vínu, ale i meruňkám a broskvím.
13. den: prohlídka centra města, možnost návštěvy vinařského muzea BC WINE MUSEUM, pro zájemce se nabízí ochutnávka vynikajících vín. Poté odjezd směr Vancouver. Po cestě podnikneme turistiku v oblasti COQUIHALLA SUMMIT, kde vystoupáme na tři vrcholy NAK, YAK a THAR PEAK s dechberoucími 360° výhledy do okolí a špičky kopců pod vámi. V podvečer zastávka u vodopádů BRIDAL VEIL FALLS. Nocleh u Vancouveru.
14. - 15. den: poslední nákupy, dokončení prohlídky Vancouveru a odlet domů.

Termíny a ceny

srpen 2024
12.08. - 26.08.24 pondělí - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Michal Horký
89 900 Kč cena za 15 dní (14 nocí)
27.08. - 10.09.24 úterý - úterý
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Marek Bejr
89 900 Kč cena za 15 dní (14 nocí)
srpen 2025
16.08. - 30.08.25 sobota - sobota
poslední 1 místo, garance odjezdu, průvodce: Kamila Kalčíková
92 490 Kč cena za 15 dní (14 nocí)
22.08. - 05.09.25 pátek - pátek
poslední místa k prodeji, garance odjezdu, průvodce: Marek Bejr
92 490 Kč cena za 15 dní

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Vancouver vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, autobus, taxi), 13x ubytování v turistických hotelech, motelech a apartmánech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj, v některých hotelech zajištěna snídaně), vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • strava, ostatní vstupné, ochutnávka vína, registrace ETA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 9 500 Kč/os., registrace ETA ke vstupu do Kanady 450 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 500 Kč, do 85 000 Kč za 2 250 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení