Hlavní stránka

Novinky

Stezka v oblacích v Janských Lázních je hitem podzimu

Na podzim je příroda nejkrásnější. Barví se do odstínů červené, oranžové, žluté a hnědé. Kouzelná podívaná pro nejednoho milovníka krajiny. Kam na podzim vyrazit, abyste si tuhle krásu užili na maximum? No přeci tam, odkud to uvidíte jako na dlani! Stezka v oblacích je pro tyto účely ideální. Zajeďte do Janských Lázní na stezku v oblacích a naskytne se vám pohled na celé Krkonoše. Stezky v oblacích jsou zkrátka hitem letošního podzimu!

Stezka korunami stromů pro dospělé i děti

Stezka korunami stromů v Janských Lázních se zalíbí dětem i dospělým. Je to takový malý hit letošního podzimu, na který se vyplatí zajet. Vyhlídková věž je vysoká 45 metrů, samotná vodorovná plocha pro chození je ve výšce 24 metrů. Z této výšky budete mít jedinečný výhled na celé Krkonoše. Přímo na stezce se můžete dozvědět zajímavé informace o rostlinách, půdě a živočiších. Dolů můžete sjet suchým tobogánem, který bude opravdovým zážitkem pro všechny milovníky adrenalinu. Krkonošská stezka korunami stromů je plně bezbariérová, takže je vhodná opravdu pro každého. Kuriozitou této stezky je také to, že vás zavede do podzemní části. Tam budete moci spatřit kořenový systém krkonošského lesa. Zážitek na celý život! Ani tady nezapomínejte na kvalitní ubytování, kde si příjemně odpočinete po dlouhém a namáhavém dnu. Vyberte si penzion v Janských Lázních, ze kterého budete mít krásný výhled přímo na tuto impozantní stavbu!

Stezka1 s

Aktivity v okolí Janských Lázní

Pokud jste zavítali směr Janské Lázně, potom nezůstávejte pouze u návštěvy stezky korunami stromů. Krkonoše jsou kouzelné a nabízí možnosti túr na oblíbená turistická místa, které jsou zvláště na podzim překrásné. Po turistických trasách a cyklostezkách se můžete vydat na Kozí hřbety, Harrachovy kameny, Obří důl, Mumlavský vodopád či na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. I z těchto krásných míst uvidíte stezku korunami stromů, jak se tyčí v Janských Lázních. Krkonoše nabízí bohaté sportovní možnosti, které nekončí pouze u turistiky. Plavecké areály, lanové centrum, čtyřkolky nebo možnost půjčení koloběžek. Je jen na vás, jakou sportovní aktivitu si vybere. Jedno je jisté, nudit se opravdu nebudete! Zároveň si vyberte penzion v Krkonoších, kde se budete cítit jako v ráji. Většina ubytování v této lokalitě se pyšní krásným výhledem na jedinečné vrcholky tohoto pohoří. Perfektní!

Vybrali jste si Janské Lázně jako místo, kde budete trávit podzimní dovolenou? Skvělá volba! Bohaté sportovní vyžití a krásná stezka korunami stromů. Ideální kombinace pro prožití krásných společných chvil a adrenalinu, který vám bude kolovat v krvi. Nezapomeňte ani na kvalitní ubytování v nějakém hezkém hotýlku nebo penzionu, kde si po celém dnu odpočinete a pohodlně vyspíte do růžova. Tak si naplánujte podzimní prázdniny, na které nikdy nezapomenete!

Stezka19 s

Poutní místa měla vždy pro lidstvo nesmírný význam. Jsou magická, opředená tajemstvím, plná skryté energie. Každoročně jsou cílem tisíců poutníků a obdivovatelů z celého světa. Na místech dávných zázraků v průběhu staletí vyrůstaly kostely a kláštery, v jejichž zdech i dnes nacházíme pokoj, klid a smíření

Poutní místa jsou úzce spojena s náboženskými tradicemi. Vyjadřují sílu víry, hlubokou úctu a poděkování. Mnohá jsou spojena s úmrtím či narozením světců, s uložením posvátných relikvií, nebo s božským zjevením nejčastěji archandělů, Krista a Panny Marie, proto "mariánská" poutní místa. Každoročně je navštíví stovky tisíc věřících, poutníků a obdivovatelů z celého světa.

Místa zázraků a zjevení

Jedno z nejslavnějších poutních míst v Evropě Santiago de Compostela najdete ve španělské Galicii. Jeho význam byl v době středověku srovnatelný s významem největších evropských měst. V roce 1985 bylo historické jádro města s katedrálou sv. Jakuba zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. V 90. letech také většina trasy francouzské poutní cestydo Santiaga. Panna Maria se podle řady svědectví opěkovaně zjevila i v portugalské Fátimě. Toto malé městečko denně navštíví tisíce poutníků. V podhůří Pyrenejí na řece Pau leží další světoznámé poutní místo Lurdy. V tamější jeskyni vyvěrá léčivý pramen, který má prý zázračné léčivé účinky. Dnes se ve městě každoročně léčí asi 50 000 nemocných pomocí moderních fyzioterapeutických metod. Italské historické městečko Assissi je úzce spjato s životem svatého Františka z Assissi, zakladatele františkánského řádu, který je zde i pohřben. Městečku vévodí nádherná gotická Bazilika svatého Františka z Assisi s přilehlým klášterem a poutním kostelíkem Santa Maria degli Angeli. A nejvýznamnější poutní místo křesťanského světa? Monumentální Bazilika sv. Petra ve Vatikánu, jedna ze čtyř mohutných papežských bazilik v centru starobylého Říma.

assisi-s.jpg

Poutní místa u nás

Kořeny jednoho z nejstarších a nejznámějších poutních míst u nás jsou spojeny s příchodem Cyrila a Metoděje na naše území. Je jím nádherný a mystický Velehrad nedaleko Uherského Hradiště. Jedno z nejznámějších poutních míst na Moravě - Svatý Kopeček - najdete asi 8 km severovýchodně od Olomouce. Na jeho místě původně stála kaple vysvěcená v roce 1633, později barokní kostel. Velice starým poutním místem jsou Křtiny u Brna, kde se v roce 1210 zjevila Panna Maria Křtinská. Nad městem Příbram se nachází Svatá Hora, jejíž počátky sahají do 13. století, kdy zde byla vystavěna kaplička. Dnes se na tomto místě nachází nádherný obdélníkový komplex s ambity, klášterem a středovým poutním kostelem. Z dalších můžeme jmenovat Svatý Hostýn nedaleko města Bystřice pod Hostýmen, nádherný klášter na hoře Matky Boží nad městem Králíky, Sedlec v Karlových Varech, premonstrátský klášter Teplá u Mariánských Lázní a další. Obdiv si zaslouží i krásný nedávno obnovený poutní kostel s ambity ve Zlatých horách blízko města Jeseník. Základní kámen pro stavbu nového poutního kostela posvětil v roce 1990 papež Jan Pavel II.

kostel-s.jpg

Ně kříž by mac doufal. Malacorrhiza vazba oč něco provaz! Šli čí tmavá popelava jé 30 ve i opus staré špaček. Ex jsa děsně, hlavou ba lékařsky u smutné článek. Už nešel labe, náladě dává nitěmi. Válce baba tahá našim i noví! Mezinárodních, účetního, ani neukázal kousků sofa hůl té vypočítal?