Novinky

Posvátná místa dávných zázraků opředená tajemstvím, vyzařující skrytou energii...

Poutní místa měla vždy pro lidstvo nesmírný význam. Jsou magická, opředená tajemstvím, plná skryté energie. Jsou úzce spojena s náboženskými tradicemi. Vyjadřují sílu víry, hlubokou úctu a poděkování. Mnohá jsou spojena s úmrtím či narozením světců, s uložením posvátných relikvií, nebo s božským zjevením nejčastěji archandělů, Krista a Panny Marie, proto "mariánská" poutní místa. Každoročně je navštíví stovky tisíc věřících, poutníků a obdivovatelů z celého světa.

Na místech dávných zázraků po staletí vyrůstaly kostely a kláštery, v jejichž zdech i dnes nacházíme pokoj, klid a smíření.

Posilují v těžkých dobách

Poutní místa měla vždy pro lidstvo nesmírný význam. Jsou magická, opředená tajemstvím, plná skryté energie. Jsou úzce spojena s náboženskými tradicemi. Vyjadřují sílu víry, hlubokou úctu a poděkování. Mnohá jsou spojena s úmrtím či narozením světců, s uložením posvátných relikvií, nebo s božským zjevením nejčastěji archandělů, Krista a Panny Marie, proto "mariánská" poutní místa. Každoročně je navštíví stovky tisíc věřících, poutníků a obdivovatelů z celého světa.

Poznávací zájezdy

poutní místa - Lourdes, Lurdy

Místa zázraků a zjevení

Jedno z nejslavnějších poutních míst v Evropě Santiago de Compostela najdete v Galicii ve Španělsku. Jeho význam byl v době středověku srovnatelný s významem největších evropských měst. V roce 1985 bylo historické jádro města s katedrálou sv. Jakuba zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO a v 90. letech také většina trasy francouzské poutní cesty do Santiaga. Panna Maria se podle řady svědectví opěkovaně zjevila i ve Fátimě v Portugalsku. Toto malé městečko denně navštíví tisíce poutníků.

poutní místa - Fátima v Portugalsku

Ač nevelké rozlohou, přesto mimořádné svým přírodním bohatstvím. Tajemné, okouzlující, s nezapomenutelnou atmosférou, to jsou Jizerské hory...

Jizerky jsou nejsevernější pohoří České republiky, svojí rozlohou zasahují až na území Polska. I když nejsou příliš velké (celková rozloha je přibližně 620 km2), překypují přírodním bohatstvím, které nás udivuje již po staletí. Ještě v nedávných dobách sem přicházeli v naději hledači drahokamů, kteří zde v surových vysokohorských podmínkách těžili safíry a rubíny.

Dnes masivní žulové skály lákají horolezce z celého světa, v létě i v zimě jsou hory plné nadšených turistů, cyklistů a milovníků přírody... kdo sem jednou zavítá, vždy se sem rád vrací...

Čím jsou Jizerky výjimečné?

Jizerské hory vždy byly nehostinnou oblastí s velmi syrovým podnebím. Život zde byl velmi těžký, mnohé osady byly ještě v půli minulého století v zimě téměř nedostupné. První zmínky o nalezištích vzácných kamenů na území Jizerských hor máme jsou již z 15. století. Hledači zde nacházeli rubíny, safíry, také černá zrnka izerínu. Zlato se v Jizerských horách a podhůří rýžovalo už ve 13. století.

Ačkoli si to mnozí z nás neuvědomují, jednou z nejvíce těžených surovin současnosti je jizerskohorská žula, která tvoří prakticky celý zdejší horský masiv. Je velmi kvalitní a velmi dobře zpracovatelná.

IMG 2325

Jizerka, klenot Jizerských hor

Skromná víska v samém srdci Jizerských hor, s prastarými horskými chalupami roztroušenými po stříbrné louce mezi hustými lesy. A uprostřed jako had se vinoucí Jizera a tajuplný Smaragdový potok. Jižní straně Jizerky vévodí tisícový Bukovec, hora, který se svým vzhledem i původem od všech ostatních kopců zcela liší, protože je sopečného původu.

V létě i v zimě je Jizerka plná turistů. Chcete-li objevit její pravé kouzlo, vydejte se sem na podzim, kdy mží a ze stromů opadává listí. Projděte se k rašeliništím Jizery, kolem Smaragdového potoka, nebo do zapomenuté osady Orle. Pak v Panském domě v tichu a klidu vychutnejte podvečerní grog a nechte si vyprávět o pohnutém životě místních...

IMG 2499

Jizerskohorské bučiny

Jednou z nejkrásnějších oblastí Jizerských hor je Národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny. Jde o unikátní pás lesů pokrývající severní úbočí české části Jizerských hor táhnoucí se od Špičáku až k Tišině.

Rezervace vznikla v roce 1999 spojením několika menších rezervací v jediný celek. Dnes představuje tento úžasný lesní porost jeden z nejzachovalejších rostlinných a živočišných komplexů z celé České republiky. Na podzim, kdy se buky barví do zlaté a červené je procházka Jizerskohorskými bučinami skutečný sen...

Jizerskohorské bučiny, Jizerské hory

Další pobytové a poznávací zájezdy


Ostrovy porostlé bujnou vegetací, se skrytými zátočinami lákajícími k nerušenému odpočinku a koupání...

Tisíce ostrovů Chorvatska

Spočítat ostrovy a ostrůvky kolem pobřeží Chorvatska je skutečně obtížné. Různé zdroje uvádějí různá čísla a ani sami Chorvaté v tom nemají jasno. Čísla se různí kvůli odchylkám v počtu menších útesů a skal, které je velmi obtížné zmapovat, a to i z leteckých snímků.

Zájezdy do Chorvatska

Kolem chorvatského pobřeží je tedy rozeseto přibližně 1200 ostrovů, z nichž většina je zcela neobydlených bez spojení s okolním světem, a tedy přístupná pouze jachtařům.

brač island, croatia, sunset

Národní park Brijuni

Brijunské ostrovy, nebo-li Brijuni (či také Brioni) se rozkládají západně od Istrijského poloostrova, pouhé 2 km od přímořského letoviska Fažana.

Největší se 14 ostrůvků, tzv. Veliki Brijun, byl v minulém století oblíbenou letní rezidencí prezidenta Tita. Z této doby také pochází prezidentský palác, největší komplex budov na ostrově, vystavěný podle projektu Josipa Plečnika. Dnes si zde můžete také zahrát golf, nebo navštívit zoologickou zahradu. Většina atrakcí je soustředěna právě na největším z ostrovů, po kterém Vás přepraví stylový vláček.

island, sea, croatia

Příroda s dotekem historie

Příroda se zde snoubí s historií, na ostrovech najdete četné pozůstatky antických a středověkých památek.

Zlatý věk zažívalo souostroví v dobách římského impéria, kdy na ostrovech vyrostla řada monumentálních paláců a vil pro majetné obyvatele Puly. Zříceniny těchto staveb nás svojí rozlohou a přepychem udivují dodnes.

Na konci 19. století na ostrovech vznikly luxusní přímořské lázně. Postupně zde byly vysazeny parky, zahrady a ostrovy dostaly svoji současnou podobu. V roce 1983 bylo souostroví Brijuni zejména kvůli bohaté vegetaci vyhlášeno národním parkem.

kastrum 3

Prohlédněte si další jachty k pronájmu


Nevšední zážitky nad korunami stromů, nádherné výhledy do okolí, adrenalin, zábava i poučení...

Stezka v oblacích v Janských Lázních je hitem podzimu

Na podzim je příroda nejkrásnější. Barví se do odstínů červené, oranžové, žluté a hnědé. Kouzelná podívaná pro nejednoho milovníka krajiny. Kam na podzim vyrazit, abyste si tuhle krásu užili na maximum? No přeci tam, odkud to uvidíte jako na dlani! Stezka v oblacích je pro tyto účely ideální. Zajeďte do Janských Lázní na stezku v oblacích a naskytne se vám pohled na celé Krkonoše. Stezky v oblacích jsou zkrátka hitem letošního podzimu!

Stezka korunami stromů pro dospělé i děti

Stezka korunami stromů v Janských Lázních se zalíbí dětem i dospělým. Je to takový malý hit letošního podzimu, na který se vyplatí zajet. Vyhlídková věž je vysoká 45 metrů, samotná vodorovná plocha pro chození je ve výšce 24 metrů. Z této výšky budete mít jedinečný výhled na celé Krkonoše. Přímo na stezce se můžete dozvědět zajímavé informace o rostlinách, půdě a živočiších. Dolů můžete sjet suchým tobogánem, který bude opravdovým zážitkem pro všechny milovníky adrenalinu. Krkonošská stezka korunami stromů je plně bezbariérová, takže je vhodná opravdu pro každého. Kuriozitou této stezky je také to, že vás zavede do podzemní části. Tam budete moci spatřit kořenový systém krkonošského lesa. Zážitek na celý život! Ani tady nezapomínejte na kvalitní ubytování, kde si příjemně odpočinete po dlouhém a namáhavém dnu. Vyberte si penzion v Janských Lázních, ze kterého budete mít krásný výhled přímo na tuto impozantní stavbu!

Stezka1 s

Aktivity v okolí Janských Lázní

Pokud jste zavítali směr Janské Lázně, potom nezůstávejte pouze u návštěvy stezky korunami stromů. Krkonoše jsou kouzelné a nabízí možnosti túr na oblíbená turistická místa, které jsou zvláště na podzim překrásné. Po turistických trasách a cyklostezkách se můžete vydat na Kozí hřbety, Harrachovy kameny, Obří důl, Mumlavský vodopád či na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. I z těchto krásných míst uvidíte stezku korunami stromů, jak se tyčí v Janských Lázních. Krkonoše nabízí bohaté sportovní možnosti, které nekončí pouze u turistiky. Plavecké areály, lanové centrum, čtyřkolky nebo možnost půjčení koloběžek. Je jen na vás, jakou sportovní aktivitu si vybere. Jedno je jisté, nudit se opravdu nebudete! Zároveň si vyberte penzion v Krkonoších, kde se budete cítit jako v ráji. Většina ubytování v této lokalitě se pyšní krásným výhledem na jedinečné vrcholky tohoto pohoří. Perfektní!

Vybrali jste si Janské Lázně jako místo, kde budete trávit podzimní dovolenou? Skvělá volba! Bohaté sportovní vyžití a krásná stezka korunami stromů. Ideální kombinace pro prožití krásných společných chvil a adrenalinu, který vám bude kolovat v krvi. Nezapomeňte ani na kvalitní ubytování v nějakém hezkém hotýlku nebo penzionu, kde si po celém dnu odpočinete a pohodlně vyspíte do růžova. Tak si naplánujte podzimní prázdniny, na které nikdy nezapomenete!

Stezka19 s


Podívejte se na místa, která jsou skutečnými památníky lidských dějin, tichými svědky dávné historie...

Řecko, kolébka civilizace

Řecko, to je nevyčerpatelná pokladnice historických a architektonických skvostů, které nás fascinují tisíce let a ještě velmi dlouho fascinovat budou. k mnohým místům se váží legendy, mnohá jsou dodnes opředena mystikou a tajemstvím...

Zájezdy do Řecka

Ačkoli největší koncentrace starověkých památek je bezesporu v Athénách a okolí, mnoho historických monumentů je rozeseto po celém Řecku, ostrovy nevyjímaje.

village, hills, greece

Athény, víc než metropole

Athény skrývají desítky architektonických skvostů. Nejznámější památky se tyčí na Athénské akropoli, která byla po dlouhá staletí náboženským, politickým i kulturním centrem celého Řecka. Jde o pozoruhodný soubor chrámů vystavěný na vyvýšeném pahorku nad městem. Mezi nejznámější stavby patří chrám Parthenón zasvěcený Athéně Parthenos, nebo-li panenské, mramorový chrám Erechtheion s nádhernými karyatidami na straně chrámu (sochy žen plnící nosnou funkci sloupů), menší chrám Athény Niké, nebo Propyleje, monumentální vstupní prostor se schodištěm a sloupovím.

greece, palace, parthenon

Athénská agora

Agora byla dříve centrem Athén. Byla místem, kde se konaly trhy, bohoslužby, soudy, kde se shromažďovali lidé. Kolem agory stály chrámy i administrativní budovy. Při návštěvě Athénské agory byste neměli minout Hefaistův chrám, Věž větrů, Stoa poikylé, nebo katedrálu Mitrópoli.

Chrám Dia Olympského

Za návštěvu rozhodně stojí i zřícenina obrovského chrámu Olympieion rozkládající se asi půl kilometru od Akropole.

athens, temple, zeus

K počátkům antického divadla

Řecko, to je také kolébka divadelního umění.
Při návštěvě Athén byste neměli zapomenout na nejstarší kamenné divadlo světa - Dionýsovo divadlo, vytesané do jižního svahu Akropole. Symbolicky zasvěcené Dionýsovi, bohu her a vína, uvádělo v život nejslavnější tragédie už od 6 st. př. n. l.

Zájezdy do Řecka

Původní dřevěné vybavení divadla bylo na tomto místě nahrazeno kamenným až na konci 5 st. př. n. l. Dionýsovo divadlo mělo kapacitu neuvěřitelných 17 000 diváků!

greece, athens, parthenon

Mystická místa řecké historie

Historie osídlení na území města Delfy sahá až do mykénského období, avšak pověstné období věštírny v Delfách spadá do 8 - 6. století př. n. l. Do Delf se tehdy vypravovali lidé vysokého i nízkého postavení o radu. Příkazy boha Apollona vyřčené v Delfách měly zásadní vliv na rozhodování o osudu lidí, měst i celých říší.

Nyní nenápadný malý ostrůvek Délos byl kdysi jedním nejvýznamnějších náboženských center starého Řecka. Podle legend se zde totiž narodili bohové Apollón a Artemis. Dnes je významným archeologickým nalezištěm, které je od roku 1990 na Seznamu UNESCO.

delphi, oracle, oracle at delphi

Nabídky nejlepších zájezdů

pravidelně na váš e-mail