Eger, Tokaj

Maďarsko Maďarsko
,
doprava:    autokarem strava:    polopenze ubytování:    pension
Kód: 386253 Délka: 5 denní zájezd 1 termín: od 25.9.2024
ceny od

9 990 Kč

- termály a víno

Chcete poznat v Maďarsku kraj vínu a termální vodě zaslíbený a zažít atmosféru slavnosti nejznámějšího maďarského vína aszú, Ludvíkem XVI. nazvané „vínem králů a králem vína“, opěvované Goethem, Voltairem, Beethovenem… Festival tokajského vína je určitě nejlepší příležitostí pro návštěvu nejslavnější vinařské oblasti Maďarska. A k tomu proslulé maďarské termální lázně a zase víno, tentokrát egerské. Zažijte slavnost vína i slast termálních lázní, pokud se vinařům nepodaří letos akci připravit nebo ji přesunou, dáte si o to delší koupel, ale ochutnávka nejslavnějšího maďarského vína v Tokaji vás nemine.

Slavnost v Tokaji je záležitost vinařů Tokaje. Při jarním festivalu vína se může stát, že nebude veřejná slavnost s trhem. Ochutnávka vína a možnost nákupu je ale zajištěna vždy.

CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a aktuálnímu stavu slavností. V případě zrušení termínu slavností, což se někdy po uzávěrce katalogu stane, jsou změny programu vyhrazeny. V takové situaci bude především více času věnováno koupání v termálech, odpočinku a také ochutnávkám.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 6h., přejezd přes Slovensko do Maďarska, BUDAPEŠŤ (UNESCO), projížďka městem a poznání čtvrti Pešť, stará tržnice Vásárcsarnok a gastronomický ráj, Váci útca, chrám sv. Štěpána a Parlament, ubytování v Budapešti, večeře.
2. den: Variantně fakultativní výlet s průvodcem za krásami Dunajského ohybu, cesta do městečka VISEGRAD (1h), významné historické místo pro Uhry, vysoko na skále ční citadela Visegrad , od dob Matyáše Korvína strážný hrad nad Dunajem a místo setkání 3 králů r. 1335 i místo setkání Visegrádské čtyřky, pohled na Šalamounovu věž či návštěva renesančního královského paláce. Dále SZENTENDRE, skanzen Szentendre, největší muzeum pod širým nebem, typické stavby přesunuté z vesnic či městeček z celého Maďarska, gastronomie, tradice a folklór, ukázky řemesel i lidových zvyků , cesta zpět do Budapešti . Variantně individuálně celodenní pobyt v BUDAPEŠTI a individuální program, pobyt a koupání v původně největších termálních lázních Széchenyi fürdö nebo návštěva galerie či a procházka v parku Városliget, památník Milénia na Náměstí hrdinů, návrat na ubytování, večeře, večerní vyhlídková plavba lodí po Dunaji pro zájemce
3. den: EGER , „barokní perla Maďarska“, náměstí s barokním chrámem, hrad, turecký minaret, odpočinek a relaxace v termálních lázních. Návštěva oblasti vinných sklepů tzv. údolí krásné paní, posezení ve vinném sklepě s ochutnávkou egerského vína Bikaver, Leányka, malé občerstvení, cesta do MISCOLC , ubytování u termálních lázní v MISKOLC-TAPOLCA
4. den: Barlangfürdö, koupání a relaxace v jeskynních termálních lázních Tapolca , návštěva pověstné vinařské oblasti TOKAJ (UNESCO), na jaře účast na „festivalu Tokajského vína“, na podzim zahájení vinobraní, průvod v krojích, přehlídka místních vín spojená s ochutnávkou, možnost nákupu kvalitního tokajského vína, přehlídka vinařů, folklórní program (v případě zrušení slavností náhradní program s delší dobou na koupání nebo návštěvou MISKOLCE , hradu Diósgyör a cestou historickým vláčkem do Bukových hor a potom návštěva tokajského vinného sklepa, ochutnávka a pohoštění, pozdní návrat.
5. den: BUDAPEŠŤ (UNESCO), okružní jízda městem, hradní čtvrt Buda, Matyášův chrám, Rybářská bašta a výhledy na Pešť, secesní architektura, fakult. oběd v palačinkárně. Příjezd do ČR do 23 h. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí. Večeře a posezení ve sklípku je zajištěno vždy.

Termíny a ceny

25.09. - 29.09.24 středa - neděle
Nástup též Brno.
9 990 Kč cena za 5 dní (4 noci)

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 4x ubytování v hotelu/penzionu (dvoulůžkové pokoje)
  • 4x polopenze
  • průvodce
  • ochutnávka tokajského vína

Cena nezahrnuje

  • cena nezahrnuje vstupné, ochutnávky jídla a pití při slavnostech v Tokaji (květnový termín) a termální lázně (celkem cca 40 000 HUF)

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 225 Kč)
  • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 3600 Kč)
  • ochutnávka vína v Egeru (příplatek: 300 Kč)
  • doprava na fakult. výlet 2. den (min. 15 os.) (příplatek: 450 Kč)
nebylo nalezeno žádné hodnocení