Orlické hory

Česká republika Česká republika
,
Orlické hory
doprava:    autokarem strava:    polopenze ubytování:    hotel
Kód: 589538 Délka: 6 denní zájezd žádný termín: od 20.8.2023
ceny od

7 990 Kč

Objevte téměř zapomenutý kraj Orlických hor, kraj romantických zákoutí, tajuplných zřícenin, nádherných pohádkových zámků i divokých zákrut řeky Orlice. V rámci našeho putování navštívíme i nejzazší konec pásma Orlických hor u Zemské brány, kde se soutěskou vydáme po stopách bájného loupežníka Ledříčka. Během několika pěších výletů proputujeme malebné údolí Divoké Orlice. Nebudeme se věnovat ale jen přírodním krásám, protože v oblasti Orlických hor a Podorlicka najdeme i nesčetně kulturních památek. V Rychnově si připomeneme zdejšího nejslavnějšího rodáka Karla Poláčka (kniha Bylo nás pět). Nevynecháme empírový zámek v Kostelci, renesanční Častolovice ani Doudleby. V Neratově objevíme unikátní kostel se skleněnou střechou.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. Brána do Orlických h or RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – rodiště Karla Poláčka, Kolowratský zámek s kostelem Nejsvětější trojice, Synagoga s Poláčkovým památníkem aj. NOVÝ ZÁMEK V KOSTELCI NAD ORLICÍ s rozlehlým přírodně krajinářským parkem.
2. den: NERATOV se symbolem neratovského zázraku obnoveným kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Pěší trasa přes dělostřeleckou pevnost HANIČKA , rozhlednu ANNA na Anenském vrchu (celkem cca 11 km). Odpoledne VAMBERK proslavený vambereckou krajkou.
3. den: Pěší trasa přes hradní zříceniny (VELEŠOV) do malé obce POTŠTEJN s barokním zámkem a hradní zříceninou, ze které jsou hezké výhledy do kraje. Pokračovat budeme cestou Guta Jarkovského do Litic nad Orlicí, údolím Divoké Orlice, až k hradu LITICE , kterému se přezdívá Jiříkův Karlštejn, s výhledy na „českou Loiru“. Celkem cca 11 km pěšky.
4. den: Jedno z nejmalebnějších a nejdivočejších míst v Orlických horách ZEMSKÁ BRÁNA. Divoká Orlice zde teče balvanitým korytem, úzkým hrdlem, které si prorazila v rulových skalách. 6 km dlouhou pěší trasou podél Divoké Orlice dojdeme od starého kamenného mostu z r. 1900 do Klášterce n. Orlicí . ŽAMBERK s klasicistní radnicí, zámkem a anglickým parkem. HOMOLE - významné poutní místo na vysokém návrší nedaleko Potštejna s dlouhým kamenným schodištěm ke kostelu Bolestné P. Marie.
5. den: Pěší trasa hřebenovkou Orlických hor z Červené vody přes rozhlednu SUCHÝ VRCH, Dělostřeleckou tvrz BOUDA a Pěchotní srub K-S 25 Na Sedle dojdeme po cca 13 km do Mladkova, kde nás bude očekávat autobus. Na závěr dne zastávka v DOUDLEBÁCH NAD ORLICÍ , kde stojí romantický zámek bohatě vyzdobený sgrafity zvenčí i na nádvoří.
6. den: Krásný zámek v ČASTOLOVICÍCH s parkem s oborou s bílými daňky a jeleny, rybníkem a růžovou zahradou. TŘEBECHOVICE POD OREBEM s muzeem Betlémů a Podorlický skanzen v Krňovicích. V podvečer návrat do Prahy.

Cena zahrnuje

  • průvodce
  • doprava autobusem
  • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenze

Výlety

  • pojištění storna zájezdu (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj s vlastním přísl. nelze
  • 1/1 pokoj v apartmánu - 2 pokoje se společným příslušenstvím (příplatek: 1500 Kč)
nebylo nalezeno žádné hodnocení