Hlavní stránka
Zájezdy
Česká republika

Morava - 5 denní voda z Postřelmova do Horky nad MoravouMnohdy opomíjená a dosud mnohými vodáky neobjevená řeka Morava nabízí sama téměř vše, co jiné české řeky nabízejí dohromady. Naleznete zde jak rychlé peřeje, tiché meandry a romantická slepá ramena, vysoké kopce, stinné lužní lesy, přírodní tábořiště, bobří hráze i významné historické památky. Co zde naopak budete hledat jen stěží, budou davy vodáků, nikdy nespící přeplněné kempy, ale také pohodové sjízdné šlajsny neboť Morava nikdy nebyla řekou vorařů, kteří by po ní plavili vory a dříví. 5 denní vodácké putování zahájíme srazem na tábořišti Pískáč v Postřelmově, odkud začíná naše plavba. Od Postřelmova se Morava klikatí v četných meandrech, tu a tam se objevují i krátké peřejky. U Mohelnice vtéká do CHKO Litovelské Pomoraví – chráněného území s okolními původními lužními lesy. Silně zde meandruje a vytváří unikátní vnitřní deltu s mnohými rameny, ostrůvky a naplavenými písčinami. V jejím korytě se mohou vyskytovat napadané stromy i celé hromady naplaveného dřeva. Při troše štěstí se tu můžeme setkat s bobry, volavkami nebo čápy, zahlédnout můžeme i vydru nebo na slunci se vyhřívající užovku. Až do Litovle poplujeme hlavním korytem řeky, od Litovle pak u červencového termínu budeme pokračovat do Hynkova náhonem Malá Voda (do 31. července platí zákaz plavby v hlavním korytě Moravy pod Litovlí). U srpnového termínu za příznivého vodního stavu poplujeme do Hynkova hlavním korytem, v němž si dosyta užijeme nefalšované divočiny v podobě napadaných kmenů a nakupených dřev. Z Hynkova pokračujeme dál Mlýnským potokem (nemusíte mít strach – také náhony a vedlejší ramena Moravy jsou dnes celkem přirozené toky – zarostlé a meandrující). Mlýnským potokem pak doplujeme až do našeho cíle v Horce, kde naše plavba končí.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 4

Míst pobytu celkem: 4

Sjížděný úsek: Postřelmov - Horka     |     Počet km: 56    |     Obtížnost:  do WW 1, hlavně zpočátku se jedná o rychleji tekoucí vodu s nepříliš obtížnými peřejkami, v dolním úseku se v řece mohou vyskytovat padlé kmeny.

Používané lodě: Otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 11 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                                        . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–20 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Všechna místa zahájení a ukončení plavby jsou dostupná veřejnou dopravou. Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.

Nástupní místa: Postřelmov - sraz na tábořišti Pískáč

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech. Za příplatek ve 2, 3 nebo 4 místných stanech Sport-S.

Program zájezdu

1. den: vpodvečer sraz na tábořišti Pískáč v Postřelmově
2. den: po snídani a úvodní instruktáži plavba Postřelmov –Třeština, Háj, 17 km
3. den: po snídani plavba Třeština – Nové Mlýny, 15 km
4. den: po snídani plavba Nové Mlýny – Hynkov, 19 km. U červencového termínu budeme z Litovle pokračovat do Hynkova náhonem Malá Voda, protože do konce července platí zákaz plavby v hlavním korytě Moravy pod Litovlí). U srpnového termínu za příznivého vodního stavu poplujeme do Hynkova hlavním korytem, v němž si dosyta užijeme nefalšované divočiny v podobě napadaných kmenů a nakupených dřev.
5. den: po snídani plavba Hynkov – Horka, 8 km. Z Hynkova pokračujeme dál Mlýnským potokem, protože plavba po hlavním toku Moravy je z důvodu ochrany přírody zakázána, ale nemusíte mít strach, náhony i vedlejší ramena Moravy jsou dnes celkem přirozené toky – zarostlé a meandrující. Mlýnským potokem pak doplujeme do našeho cíle - tábořiště v Horce, kde naše plavba končí. Zde se lze ještě občerstvit a pak snadno pokračovat busem nebo vlakem do Olomuce a dál domů.

červenec 2022

24.07. - 28.07.22 neděle - čtvrtek
snídaně vlastní
3 250 Kč
cena za 5 dní (4 noci)

srpen 2022

24.08. - 28.08.22 středa - neděle
snídaně vlastní
3 250 Kč
cena za 5 dní (4 noci)
Pořadatelem zájezdu je Sport-S, s.r.o.

Slevy

 • Porcelánek: dítě do 6 let v doprovodu rodičů na 3.sedačce v kánoi za paušální cenu 255 Kč/den
 • Slevy pro děti do 15 let: -200 Kč (víkendy a 3denní), -250 Kč (4denní), -300 Kč (5denní), -350 Kč (6denní), -450 Kč (7denní)
 • 5% pro věrné klienty
 • První moment -8% pro stálé klienty, -5% pro ostatní při objednání a úhradě min. zálohy do 31.3.2022
 • Výhodné ceny pro skupiny - viz VODA PRO SKUPINY
 • Výhodné ceny pro školy a skupiny školní mládeže - viz VODA PRO ŠKOLY

Cena zahrnuje

 • Vypůjčení sportovního vybavení včetně lodí, pádel, plovacích vest, vodotěsných sudů
 • Vypůjčení neoprenových bot a nepromokavých bund
 • Poplatky za stanování
 • Snídaně
 • Přeprava osobních věcí během programu
 • Sportovní instruktor - organizátor
 • DPH

Cena nezahrnuje

 • Služby za příplatek:
 • Přeprava řidičů k autům a účastníků během programu