Hlavní stránka
Zájezdy
Česká republika

Krkonoše z polské i české stranyTento zájezd Vás zavede za přírodou našich i polských nejvyšších hor Krkonoš na hřebeny s výhledy i do údolí s vodopády. Navštívíme všechna významná turistická centra v Krkonoších a podnikneme z nich zajímavé výlety. Odpoledne po návratu z výletu bude dostatek času na návštěvu horského střediska (Špindlerův Mlýn, Harrachov, Pec pod Sněžkou aj). Zájezd je obohacen o návštěvu jedinečných památek jižního Polska Chrámy Míru Jawor a Swidnice (památky Unesco) a zámku Ksiaz.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách do HARRACHOVA . Výjezd lanovkou na ČERTOVU HORU (1020 m) kolem můstků (včetně mamutího – největšího skokanského můstku v Čechách), výhledy. Nenáročná cesta na STUDENOV s vyhlídkou na centrální část Krkonoš (Janova skála). Odtud po vrstevnici na RUČIČKY a přes vrchol Zadní plech (1210 m) ke známé křižovatce KRAKONOŠOVA SNÍDANĚ. Návrat do Harrachova malebným údolím Mumlavy, zakončený mohutným MUMLAVSKÝM VODOPÁDEM, nejnavštěvovanějším v Krkonoších.
2. den: Výlet ze ŠPINDLEROVA MLÝNA : Výjezd lanovkou na MEDVĚDÍN. Výstup na Vrbatovu boudu a dále přes PANČAVSKÝ VODOPÁD k Labské boudě. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Buď kolem PRAMENE LABE na Cestu česko-polského přátelství ke SNĚŽNÝM JAMÁM a dále přes Martinovku nebo Petrovku. Nebo kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.
3. den: Výlet z JÁNSKÝCH LÁZNÍ : Výjezd lanovkou na ČERNOU HORU (rozhledna), přechod hřebenem přes naučnou stezku Černohorské rašeliniště a Kolínskou boudu do PECE POD SNÉŽKOU . Zdatnější si mohou cestu prodloužit přes Liščí horu k bufetu Na rozcestí.
4. den: Výlet do významného polského krkonošského střediska KARPACZ, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na KOPU a pěší výlet na VRCHOL SNĚŽKY z polské strany. Zpět lanovkou z Kopy nebo nejzdatnější mohou sejít kolem jezera MALI STAW.
5. den: Návštěva dělostřelecké tvrze STACHELBERG s unikátním muzeem československého opevnění. Pěší výlet Cestou bratří Čapků na nejvýchodnější krkonošskou chatu RÝCHORY. Sestup do HORNÍHO MARŠOVA se zajímavým kostelem.
6. den: Tento den je věnován jedinečným památkám jižního Polska. Navštívíme bohatě barokně vyzdobené Chrámy Míru v JAWORU a SWIDNICI. Pro svou krásu a jedinečnost byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne zastávka u obrovského zámku na hradním útesu – KSIAZ. Odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

nebyly nalezeny žádné termíny

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v penzionu (2lůžkové pokoje s vl. příslušenstvím)
  • 5x polopenze
  • průvodce
  • doprava autobusem

Výlety

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 1/1 pokoj - není možný