Slovinsko - Julské Alpy

Slovinsko Slovinsko
,
Bled
doprava:    autokarem strava:    polopenze ubytování:    hotel
Kód: 7035 Délka: 8 denní zájezd 2 termíny: od 26.7.2024
ceny od

12 590 Kč

sleva 3% dříve 12 990 Kč
Na tomto zájezdu lze vychutnat lehká pěší turistika v nejkrásnějších scenériích Julských Alp, podíváte se i do Slovinského krasu a navštívíte hlavní město Slovinska, Ljublaň. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů. Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k největším ve Slovinsku.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: BOHINJSKÉ JEZERO - jedno z nejkrásnějších jezer Julských Alp obklopené kulisou skal. Lanovkou na vrchol VOGEL , odkud jsou panoramatické pohledy na jezero, lehká turistika. Odpoledne procházka od západní části jezera ke krásnému vodopádu SAVICA. Přejezd na ubytování.
3. den: Cesta do střediska BOVEC přes sedlo PASSO DEL PREDIL, fotozastávka u jezera Lago del Predil. Při hezkém počasí lanovkou pod vrchol KANIN, krásné vyhlídky. Zastávka u vysokého VODOPÁDU BOKA. Cesta malebným ÚDOLÍM TRENTA podél řeky Soča. Proslulé návštěvní místo Julských Alp - pramen řeky SOČI.
4. den: BLED - prohlídka letoviska ležícího na břehu Bledského jezera s pěknou promenádou podél jezera, noblesní výstavbou a hradem, ze kterého je pěkný výhled na jezero s ostrůvkem a okolní krajinu. Návštěva zajímavé soutěsky VINTGAR.
5. den: Výjezd na nejvýše položený slovinský průsmyk VRŠIČ (1 611 m n.m.) - výlet na vyhlídku pod vrchol Mojstrovka, možnost výstupu na vrchol. Úchvatné výhledy po velikánech Julských Alp . Zastávka u dřevěného ruského kostelíka. Horské středisko KRANJSKA GORA .
6. den: Výlet do italské části Julských Alp k malebným jezerům LAGHI DI FUSINE s výhledy na vrchol Mangart. Vycházka u střediska KRANJSKA GORA k pramenům řeky SÁVY. Procházka k VODOPÁDU MARTULJEK.
7. den: Výlet do malebné oblasti SLOVINSKÉHO KRASU. Návštěva POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krásná krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana aj. PREDJAMSKI GRAD - hrad vyrůstající ze skalního masivu. LUBLAŇ - hlavní město Slovinska se starým městem s barokními stavbami a hradem vysoko na kopci. Večer odjezd.
8. den: Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Termíny a ceny

26.07. - 02.08.24 pátek - pátek
Odjezd též z Pardubic, HK, Příbrami, Písku, ČB.
12 890 Kč cena za 8 dní (5 nocí)
31.07. - 07.08.24 středa - středa
Odjezd též Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice.
12 590 Kč Sleva 3% , dříve 12 990 Kč cena za 8 dní (5 nocí)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x polopenzi

Cena nezahrnuje

  • Vstup do soutěsky Vintgar (cca 2 km chůze, jednosměrný průchod) - nutnost závazně rezervovat předem v CK při přihlášení, platba na místě v Eurech.
  • Pro vstup do Postojné a Predjamského hradu je nutná závazná rezervace předem, platba na místě v Eurech. Nutno uvést, zda se jedná o dospělou osobu, studenta do 25 let nebo dítě do 15 let včetně.

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 360 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 3000 Kč)
nebylo nalezeno žádné hodnocení

Nabídky nejlepších zájezdů

pravidelně na váš e-mail