To nejlepší z Transylvánie + ZÁCHRANNÁ MEDVĚDÍ REZERVACE + BUKUREŠŤ (letecky z P


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Záhady, bohatá historie, krásy přírody, pestrá kuchyně. Vítejte v Transylvánii… Vystoupáte na horu Tâmpa a rozhlédnete se na večerní Brašov. Poznáte perlu UNESCO a Drákulovo rodiště, půvabnou Sighișoaru. Objevíte nejstrašidelnější místo i život rumunského venkova. A projdete se okouzlující Bukureští. Poznávejte svět, poznávejte sebe – Rumunskem jako místní!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Palác Parlamentu

Dospělý 250.00 Kč
Dítě 75.00 Kč
Student 150.00 Kč

Cestovní pojištění: Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Bukurešti se přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme. Dle časových možností se následně vydáme na prohlídku Paláce parlamentu a poodhalíme tajemství jeho historie. Odlet z Prahy, po příletu do Bukurešti transfer autobusem do hotelu, ubytování. Pokud nám to letový řád dovolí, společně vyrazíme na prohlídku jedné z ikon rumunské metropole – kontroverzního Paláce parlamentu , známého také jako Ceaușescův palác . Palác začal stavět rumunský diktátor Ceaușescu jako vládní komplex, kde budou sídlit všechna rumunská ministerstva. Velkolepý palác, který dnes hostí rumunský parlament, byl postaven z jednoho miliónu metrů krychlových mramoru a 3 500 tun křišťálu .  Ohromný dojem ve vás zanechá i procházka velkolepým bulvárem , který vede od paláce. Ten vybudoval Ceaușescu záměrně ještě větší, než je pařížská Champs-Élysées . Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Dnes si prohlédneme největší zajímavosti i skrytá místa Bukurešti. Bude čas i na lahodnou kávu v malebné čtvrti Lipscani a odpoledne přejedeme do města Brašov. Ráno se vydáme na další prohlídku Bukurešti, které se před druhou světovou válkou přezdívalo Paříž východu. Zavítáme do nejkrásnější části města – historické čtvrti Lipscani , pojmenované po přistěhovalých obchodnících z Lipska a okolí. Prohlédneme si Starý knížecí dvůr i překrásné kostely z 16. století a vychutnáme si kávu v jedné z malebných kaváren . Pro zájemce lze zajistit také návštěvu Národního muzea umění , kde bude možnost obdivovat i evropské velikány jako Rubense, Tintoretta nebo Brueghela. V odpoledních hodinách se přesuneme do Brašova, kde se ubytujeme.
3. den: Dnešek strávíme poznáváním tajemných zákoutí transylvánské metropole Brašov a v podvečer se budeme kochat výhledy z hory Tâmpa. Brašov se může pyšnit historií sahající až do 13. století. Podle jedné z pověstí tam tehdy dovedl stovku dětí či mladých lidí z německého městečka Hameln krysař, aby tu založili vlastní město. Prohlídku zahájíme u největšího rumunského kostela Biserica Neagrã . Prohlédneme si náměstí Piata Sfatului s nejstaršími brašovskými domy a také čtvrť Schei , která sloužila v dobách, kdy ve městě žili hlavně katoličtí Sasové, jako jakési ghetto pro pravoslavné Rumuny. V podvečer si vyšlápneme na horu Tâmpa , která se tyčí nad městem, abychom si mohli užít překrásný výhled na tuto podhorskou metropoli pod rouškou noci. Společný návrat na hotel.
4. den: Den zahájíme návštěvou unikátní záchranné medvědí rezervace. Poté se vypravíme do malebné vesničky Viscri, která okouzlila i prince Charlese, a večer se ubytujeme v Sighișoaře. Po snídani se vydáme kousek za Brašov k vesnici Zărnești do rezervace Libearty Sanctuary . Nezisková organizace Millions of friends se zde stará o medvědy, které zachránila ze zajetí nebo před vyděláváním u cirkusu . Kromě setkání s těmito krásnými zvířaty se také dozvíme mnoho zajímavostí právě o jejich ochraně či naopak boji s medvědy, který je v Rumunsku jedním z velkých politických témat. Poté nás čeká dvouhodinová cesta do srdce Transylvánie . Zastavíme se ve vesničce Viscri , která pro svou malebnost uchvátila i srdce britského prince Charlese, a ten zde vlastní několik domů. Ve Viscri si prohlédneme opevněný kostel , tolik typický pro saské vesnice v Transylvánii, ochutnáme zdejší kuchyni a nasajeme zdejší venkovskou poklidnou atmosféru. Ve večerních hodinách přejezd do Sighișoary, ubytování.
5. den: Vydáme se objevovat utajené poklady Sighișoary (UNESCO), která je považována za perlu Transylvánie a je také rodištěm legendárního hraběte Drákuly. Prohlídku Sighișoary, půvabného města zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO,   začneme pod radniční věží se středověkým orlojem , která je nejfotografovanější památkou ve městě. Tato věž také slouží jako vstupní brána do místní citadely. Krytým dřevěným schodištěm ze 17. století vystoupáme do kostela sv. Mikuláše . V Sighișoaře se narodil kníže Vlad IV., nazývaný Tepeș (narážeč na kůl). Svou krutostí vůči nepřátelům inspiroval britského spisovatele Abrahama Stokera k vytvoření postavy hraběte Drákuly. V podvečer individuální volno.
6. den: Čeká nás poznávání života místních na transylvánském venkově, jeho typické architektury i tradic. Odpoledne se přesuneme do města Kluž. Podle aktuální situace se vydáme buď do vesnice Richiș,  nebo Copșa Mare , kde si kromě venkovské transylvánsko-saské architektury  prohlédneme opevněné kostely a ponoříme se do tajů tradičních řemesel . Odpoledne se přepravíme do města Kluž , kde se ubytujeme.
7. den: Na závěr naší výpravy po Transylvánii prozkoumáme univerzitní město Kluž. Uvidíme působivé historické památky, projdeme se uličkami ve stylu fin de siècle a navštívíme nedaleký záhadný les. Kluž  bývala městem uherské aristokracie s krásnou barokní a secesní architekturou. Dnes město s největší studentskou populací v Rumunsku patří mezi malé množství velkých rumunských měst, kterým se vyhnula demolice historického centra. Navíc zde vzniká spoustu pěších zón, takže si můžeme vychutnat nejen překrásné kostely a muzea, ale také posezení v kavárnách v uličkách ve stylu fin de siècle. V podvečer mohou zájemci využít nezvyklý program – návštěvu lesa Hoia Baciu , který je údajně nejstrašidelnějším místem v zemi . Mnoho návštěvníků v lese cítí zvláštní nadpřirozené síly , bylo zde vyfotografováno UFO. Návštěvu lesa ale doporučujeme všem, i těm, kteří nepatří mezi fanoušky paranormálních jevů, protože zde najdete nezvykle zkroucené stromy, navíc tento les poblíž města je skutečně krásným místem.
8. den: V brzkých ranních hodinách odjezd na letiště v Kluži a následný návrat do Prahy, s přestupem.

20.05. - 27.05.23 sobota - sobota
snídaně letecky
24 990 Kč
cena za 8 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Bukurešť a Cluj-Napoca – Praha (s přestupem) se všemi poplatky
 • příruční a odbavované zavazadlo dle pravidel letecké společnosti
 • 7x ubytování ve 3* a 4* hotelech
 • 7x snídaně
 • doprava dle programu
 • vstup do medvědí rezervace Libearty Sanctuary
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě
 • jízdné MHD: cca 55 RON/celý pobyt
 • cestovní pojištění