Hlavní stránka
Zájezdy
Rakousko

Podyjí - Moravské a Rakouské PodyjíMoravské a Rakouské Podyjí Napříč Českou Kanadou. Putování v malebně zvlněné oblasti česko – rakouského pohraničí. Trasa je vedena po méně frekventovaných asfaltových, z části po širokých lesních a polních cestách. Na trase mnoho zajímavých míst s výhledy. Řeka tvoří meandry a najdete zde i zbytky lužních lesů.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v ranních hodinách, přesun na Vysočinu. Cyklotrasa Za památkami Vysočiny. Třešť - Telč - Kostelní Vydří - Dačice - Slavonice, celkem 49 km. TŘEŠŤ - prohlídka muzea unikátních betlémů a vycházka k několika dalším zajímavým místům ve městě. TELČ (UNESCO) - městská památková rezervace. DAČICE - zajímavostí je, že právě zde byla vyrobena první kostka cukru. K barokním památkám patří areál františkánského kláštera s kostelem sv. Antonína Paduánského, sousoší Panny Marie před novým zámkem a kostel sv. Vavřince, který s přilehlou renesanční věží tvoří dominantu města. SLAVONICE - městská památková rezervace, renesanční měšťanské domy.
2. den: : Cyklotrasa Oblastí rakouské Dyje, z části po bývalé železnici údolím v Dolních Rakousích. Göpfirtz an der Wild - Waidhofen an der Thaya - Dobersberg - Slavonice, celkem 49 km. GÖPFIRTZ AN DER WILD - malebné městečko leží v samém srdci regionu Waldviertelu, křižovatka cyklostezek. WAIDHOFEN AN DER THAYA - historické centrum města s městskými hradbami. Nejseverněji položené okresní město Rakouska.
3. den: : Cyklotrasa v oblasti Dolních Rakous podle moravské Dyje. Drosendorf - Raabs an der Thaya - Písečné - Slavonice, celkem 45 km. DROSENDORF - malebné městečko na Dyji obklopené lesy a pestrou říční krajinou. Jako jediné rakouské město je obepnut pásem kompletně dochovaných městských hradeb. Barokní fasády a staré měšťanské domy rámují náměstí. RAABS AN DER THAYA - dominantou města je na vysoké skále položený rozsáhlý hrad. Velmi dobře se dochovaly nejen mocné věže, zdi a klenby, ale i kamenná točitá schodiště, gotické fresky, čtyřicetimetrová studna i hradní kaple. Město leží na soutoku moravské a rakouské Dyje. Možnost vykoupání v termálních lázních.
4. den: : Cyklotrasa Napříč Českou Kanadou. Slavonice - Pfaffenschlag - Landštejn - Kunžak - Telč, celkem 58 km. PFAFFENSCHLAG - česká Troja. Archeologické naleziště na místě středověké vesnice. LANDŠTEJN - zřícenina mohutného hradu, pěkný výhled z věže. KUNŽAK - centrum České Kanady.

15.09. - 18.09.22 čtvrtek - neděle
snídaně autokarem
4 850 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Slevy

  • Děti do 15 let
  • Dětská sleva
  • Rodinná sleva
  • Seniorská
  • Skupinová (nad 6 osob)
  • Sleva pro stálé klienty
  • Sleva za včasný nákup
  • Váleční veteráni a vojáci

Cena zahrnuje

  • přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce