Hlavní stránka
Zájezdy
Portugalsko

To nejlepší z Lisabonu + SINTRA + KLENOTY TEMPLÁŘŮ (letecky z Prahy)Portugalské poklady z první ruky… Objevte je s průvodcem, který vám ukáže i místa, o kterých se nepíše. Poslechnete si lisabonské příběhy, vychutnáte si sklenku vína ve čtvrti Bairro Alto i proslulé belémské koláčky. Vyrazíte do pohádkové Sintry, uvidíte pýchu templářů v Tomaru a zažijete západ slunce na hradě Almourol. Dopřejte si Lisabon a templářské klenoty – prožijte Portugalsko, jak ho neznáte!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Tomar

Dospělý 1850.00 Kč
Dítě 1550.00 Kč
Student 1550.00 Kč
Senior 1550.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Přílet do Lisabonu, přesun na hotel a ubytování.
2. den: Pustíme se do objevování historického centra Lisabonu. Projdeme se po náměstí Prace do Comércio, čtvrtí Alfama a užijeme si výhledy z hradu sv. Jiří. Prohlédneme si katedrálu Sé a den zakončíme třeba skleničkou vína ve čtvrti Bairro Alto. Po snídani začneme prohlídku u geografického centra města u sochy Marquese de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až  do srdce města na  náměstí Rossio.  Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentální náměstí Praça do Comércio , které se nachází u řeky Tajo. Společně navštívíme  atmosférickou čtvrť  Alfamu  a  Mourariu, historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, ze kterých visí čerstvě vyprané prádlo. Dále pak budeme pokračovat  k  hradu svatého Jiří  s úžasným výhledy na město a navštívíme netradiční  katedrálu Sé, na jejímž místě dříve stávala mešita. Prohlídku zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se v posledních třech dekádách stala čtvrtí bohémů a je to nejlepší místo, kde si můžete posedět u skleničky vína . Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.
3. den: Se zájemci vyrazíme za poklady templářů do Tomaru. Uvidíme unikátní klášter Řádu Kristova s jedinečnou směsicí architektonických stylů. Vychutnáme si atmosféru historických uliček i západ slunce z templářské pevnosti Almourol. Na dnešní den je připraven fakultativní výlet do Tomaru. Vydáme se k jedné z nejpůsobivějších památek v Portugalsku, ke klášteru Řádu Kristova v Tomaru . Opevněný klášter z 12. století, původně postavený templářskými rytíři , kteří se později proměnili v řád Krista, hrál klíčovou roli v období portugalských objevů v 15. a 16. století. Zde budeme mít možnost vidět vývoj portugalské architektury z románského, gotického, renesančního a barokního stylu, včetně velkolepé středověké osmiúhelníkové Charoly a ozdobeného okna v manuelinském slohu. Po tradičním obědě v jedné z nejtypičtějších taveren ve městě bude následovat volné odpoledne, aby si každý užil jedinečné kouzlo a atmosféru uliček historického centra Tomaru po svém.  Na konci dne cestou zpět do Lisabonu, budeme svědky magického západu slunce na hradě Almourol, monumentální templářské pevnosti postavené na ostrově uprostřed řeky Tejo. Ti, kteří upřednostní zůstat v Lisabonu, mohou volný den využít k nákupům či návštěvě některé z nádherných okolních pláží.
4. den: Dnes se vydáme do Sintry proslulé svým pohádkovým palácem. Dopřejeme si procházku centrem města i ochutnávku místních specialit. Odpoledne se přesuneme k nejzápadnějšímu výběžku Evropy a užijeme si plážovou pohodu v Cascais. Nejprve se vypravíme autobusem do   Sintry. Sintra je fantastické romantické město zapsané na seznamu UNESCO . Prohlédneme si jeho nádherné centrum s ikonickým národním palácem a  ochutnáme gastronomické delikatesy jako Travesseiros a Queijadas v café Piriquita, které je již samo o sobě nezapomenutelným zážitkem. Poté přejedeme na úžasné místo zvané  Cabo da Roca . Jedná se o  nejzápadnější pevninský výběžek nejen Portugalska, ale i celé kontinentální Evropy. Na tomto místě si vychutnáme krásné vyhlídky a divokost zdejšího pobřeží. Bude následovat přesun do Cascais, krásného a sofistikované plážového resortu , kde můžeme ochutnat vynikající mořské plody a procházet se po pláži, neboť teploty zde bývají velmi příjemné.  Poté se vrátíme vlakem do Lisabonu.
5. den: Než se s Portugalskem rozloučíme, prozkoumáme lisabonskou pobřežní čtvrť Belém. Nenecháme si ujít dominantní věž ani ochutnávku pudinkových koláčů. Odpoledne bude patřit individuálnímu poznávání Lisabonu, dle vlastních představ. Ze čtvrti Belém před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. My zde nejprve navštívíme Mosteiro dos Jerónimos , klášter ze 16. stol., který je postaven na místě, kde Vasco de Gama strávil poslední noc před vyplutím do Indie. Klášter je postaven v manuelinském stylu a kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko od kláštera stojí  obranná věž  Torre de Belém  z 15. století , která dnes patří k jednomu ze symbolů města . Kromě návštěvy památek dnes půjdeme také  ochutnat typické Pastéis de Belém , pudinkové koláče , které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva portugalské metropole se bez ochutnávky této místní speciality neobejde.  V odpoledních hodinách bude následovat individuální program ve městě. Během volna se nabízí možnost návštěvy námořního muzea, botanické zahrady, nebo příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města. Taktéž doporučujeme návštěvu moderní čtvrti EXPO , ve které se nachází jedno z největších oceánarií na světě , nebo můžete jen tak posedět v kavárničce a nasát atmosféru tohoto nádherného města. 
6. den: Po snídani dle letového řádu volný program ve městě a odlet zpět do ČR.

05.05. - 10.05.22 čtvrtek - úterý
snídaně letecky
20 990 Kč
cena za 6 dní

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Lisabon – Praha se všemi poplatky
  • kabinové a odbavované zavazadlo
  • 5x ubytování v hotelu v Lisabonu
  • 5x snídaně
  • výlet Sintra – Cabo da Roca – Cascais
  • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • přesuny v Lisabonu (místní doprava, MHD, transfery do hotelu)
  • fakultativní výlet do Tomaru
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč