Pohoda na ostrově Nosy Be - království lemurů na Madagaskaru

Madagaskar Madagaskar
,
doprava:    letecky strava:    polopenze ubytování:    hotel
Kód: 660891 Délka: 11 denní zájezd 1 termín: od 27.11.2024
ceny od

79 990 Kč

Chcete utéct před chladnými dny, které nás v tomto období čekají a přemýšlíte kam vyrazit? Poleťte na ostrov Nosy Be na Madagaskaru. Ostrov vůní, jak se tomuto místu často přezdívá, vás přivítá příjemnými letními teplotami a bohatým vyžitím jak pro plážové typy, tak pro dobrodruhy a milovníky přírody. Tento ostrůvek se nachází u severní části Madagaskaru. Břehy zde lemují krásné písečné pláže a azurové moře, kde je ideální nejen koupání, tak i šnorchlování. Během zájezdu poznáte i vnitrozemí, kde je více vrcholků sopečného původu, projdete se v blízkosti kráterových jezírek, které jsou zásobárnou sladké vody. V ceně zájezdu jsou i lodní výlety na ostrůvky Nosy Komba, Nosy Tanikely a Nosy Iranja.
Ubytování jsme v bungalovech afrického typu v útulném menším resortu s bazény v blízkosti pláže. V hotelu se podává místní polopenze a za příplatek je možné zajistit i light all inclusive.

Stravování: polopenze

8x polopenze, za příplatek je možné zajistit stravu light all inclusive - obědy, místní nealkoholické nápoje, místní víno a pivo dle časů uvedených hotelem

Ubytování: hotel

8x 3* hotel na Nosy Be s bazénem a nedaleko pláže

Program zájezdu

1. den: odlet z Vídně.
2. den: přílet na ostrov NOSY BÉ, přejezd na naše ubytování, první seznámení s tímto ostrovem, večeře. Za příplatek je možné čerpat all inclusive.
3. den: snídaně, odpočinek na pláži a první seznámení se severní částí ostrova Madagaskar, večeře. Pro zájemce možnost fakultativní návštěvy nedaleké palírny rumu DZAMA a druhého největšího městečka DZAMANDZAR. Zpět místním busem, večeře.
4. den: snídaně, celodenní výlet lodí na ostrůvky NOSY KOMBA a NOSY TANIKELY (unikátní rezervace s pozorováním lemurů černých a chameleonů), piknik na pobřeží, pohodová plážová idyla, koupání v průzračně čisté vodě, šnorchlování mezi korály na opuštěném vulkanickém ostrůvku, večeře.
5. den: snídaně, fakultativní výlet-autokarem do přístavu HELL-VILLE. Plavba na hlavní ostrov Madagaskar do přístavu Ankify. Poté přejezd autobusem nebo terénním vozidlem na MILLOT PLANTATION, která je známá produkcí koření, esenciálních olejů a kakaa VALRHONA vyváženého do celého světa. Návštěva plantáže, založené na počátku 20. století, s jejím majitelem jako průvodcem. Přejedeme do AMBANJA, kde se dozvíte o každodenním životě a kultuře místních lidí. Po prohlídce města sejdeme z vyšlapaných cest a prozkoumáme venkovské oblasti, kde lidé žijí pěstováním kakaových a rýžových plantáží. Uprostřed těchto plantáží jsou majestátní baobaby. Pozdě odpoledne dojezd na ubytování, večeře.
6. den: snídaně, odpočinkový den, koupání v moři, půldenní výlet - návštěva výrobny místního parfému YLANG YLANG - poznáme, proč se ostrůvku Nosy Be říká Île Parfumée (Ostrov vůní). Návštěva rybářská vesnice AMBATOLOAKA s kráterovým jezerem na pobřeží nebo vyhlídkový sopečný vrcholek (120 m n. m.). Večeře.
7. den: snídaně, volno, fakultativně přejezd lodí na protější ostrov NOSY SAKATIANA, kde nalezneme hned několik úžasných, téměř opuštěných pláží, zpět stejná cesta, večeře
8. den: snídaně, celodenní výlet na ostrov, který se nachází asi 50 km od Nosy Be. Tento ostrov NOSY IRANJA je rozdělen na dvě části propojené 2 kilometry dlouhou písčitou hrází. Ostrov je přírodní rezervací, kde žijí mořské želvy a palmoví krabi. Je obklopen rajskou pláží a barva oceánu se mění od nebesky modré až po kobaltově tmavou modř. Budete mít spoustu čas na odpočinek na pláži a plavání v oceánu. Součástí je také oběd v madagaskarském stylu. Po obědě navštívíte koloniální maják. Na zpáteční cestě se zastavíte u malých ostrůvků ANTSOHA, kde při troše štěstí uvidíte i lemury, které byli na tyto ostrůvky zavlečeni. Ve večerních hodinách návrat do hotelu. Večeře.
9. den: snídaně, poslední volný den před odletem do ČR. Možnost fakultativně zapůjčená čtyřkolek, na kterých se vydáte do vnitrozemí nebo na méně dostupné pláže. Večeře.
10. den: snídaně, odjezd na letiště a odlet do Vídně.
11. den: přílet do Vídně.

Termíny a ceny

březen 2024
15.03. - 25.03.24 pátek - pondělí
UZAVŘENO
79 990 Kč cena za 11 dní (10 nocí)
listopad 2024
27.11. - 07.12.24 středa - sobota
79 990 Kč cena za 11 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Vídeň - Nosy Be vč. let. tax a poplatků v max. výši 28 000 Kč, výlety a transfery dle programu, 8x ubytování v ***hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vízum cca 35 EUR, ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 15 000 Kč, strava light all inclusive 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 100 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení