Pohoda na Kostarice - exotický ráj na břehu Karibiku s výlety

Kostarika Kostarika
,
doprava:    letecky strava:    polopenze ubytování:    bungalov
Kód: 445710 Délka: 13 denní zájezd 8 termínů: od 27.10.2024
ceny od

79 990 Kč

Karibské pobřeží Kostariky zůstává i přes své přírodní krásy stále ještě ušetřeno hlavnímu náporu turistů. Zde Vás čeká klid, pohodářský karibský život a přátelská atmosféra. Kromě odpočinku na plážích se můžete těšit i na nenáročné výlety do tamních džunglí, deštných pralesů či národních parků. Na plantáži ochutnáme nejkvalitnější kakao, poplujeme kolem krokodýlů, ale uvidíme i roztomilé opice, tukany či lenochoda. Nahlédneme také do centrální části země, kterou lemují sopky, a uvidíme zemský ráj v podobě nebesky modré řeky Rio Celeste. Po většinu zájezdu budeme ubytováni nedaleko tradiční karibské vesničky Puerto Viejo, v rustikálních bungalovech v karibském stylu s polopenzí. Na závěr se ubytujeme v San Jose, díky čemuž budeme mít možnost poznat i hlavní město, jakož i stratovulkán Poas. Poleťte s námi na dovolenou do opravdového exotického ráje plného zvířat a poznejte ta nejkrásnější místa Kostariky! Garance malé skupiny (8-15 osob).

Poznámka: V závislosti na letovém řádu může být let s přestupem v USA. V takovém případě hradí CK poplatek za vyřízení registrace ESTA. Přihlášení klienti musí splňovat podmínky jak pro vstup na Kostariku, tak pro vstup/transit v USA.

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do hl. města Kostariky - SAN JOSE. Ubytování.
2. den: snídaně, dopoledne prohlídka metropole například po trase: CATEDRAL METROPOLITANA, následně uvidíme údajně nejkrásnější stavbu města - divadlo TEATRO NACIONAL, kolem náměstí PLAZZA DE LA CULTURA a PLAZZA DE LA DEMOCRACIA až k pohádkové budově MUSEO NACIONAL DE COSTA RICA. Přejezd na východ do provincie LIMÓN na pobřeží Karibiku, ubytování. Večeře.
3. den: snídaně, půldenní exkurze na KAKAOVÉ PLANTÁŽI. V průběhu 3h se podrobně seznámíme s procesem výroby této suroviny, jejíž nejcennější odrůda zvaná CRIOLLO se pěstuje právě v této oblasti. Kromě procházky po provoněné plantáži nás čeká i návštěva továrny na zpracování kakaových bobů a na výrobu místní čokolády. Samozřejmostí je i bohatá ochutnávka mnoha druhů této pochutiny doplněná o různé druhy typického karibského ovoce. Po celou dobu se navíc budeme nacházet ve vyšších patrech tropického lesa, kde je velká šance spatřit vzácné TUKANY. Pozdní odpoledne bude patřit relaxaci na karibské pláži PLAYA COCLES vzdálené jen pár kroků od hotelu. Večeře.
4. den: snídaně, přejezd do LIMÓNU. Z přístavu MOIN, kde kdysi údajně kotvila i Kolumbova loď, vyplujeme na cca 4,5 hod. plavbu po řece RIO PACUARE ohraničující NP TORTUGUERO. O impozantní zážitek se postará tropická flóra i fauna v čele s krokodýly, kajmany, leguány či bazilišky. Jistě uvidíme i exotické ptáky, lenochody a několik druhů opic. Návrat na ubytování s krátkou návštěvou městského parku v LIMÓNU, večeře.
5. den: snídaně, dopoledne relaxace na pláži s možností pronájmu kol a krátkého výletu k dalším plážím PUNTA UVA či na VULKANICKOU PLÁŽ v PUERTO VIEJO. Alternativně procházka z Puerto Viejo na hotel v místní džungli s pozorováním exotických zvířat. Večeře.
6. den: snídaně, autobusem do NP CAHUITA. Na 8 km trase vedené po jednoduše přístupných stezkách zahlédneme kromě typických porostů i kraby, papoušky, lenochody, nosála či mývala. S trochou štěstí zahlédneme i exotického tukana. Z této džungle na několika místech vybíhají malé bílé písečné pláže lemované kokosovými palmami. Toto až kýčovité prostředí vybízí ke koupání a relaxaci. Zpět na ubytování. Večeře.
7. den: snídaně, dopoledne prozkoumáme vyhlídky na útesech a prales v NP MANZANILLO s řadou krásných pláží. Následně přejedeme skrze malebnou hornatou krajinu do BRIBRI /SIXAOLA, kde u hranic s PANAMOU absolvujeme dobrodružnou procházku k TAJNÉMU VODOPÁDU, pod kterým se vykoupeme. Dále pokračujeme k hraniční řece RIO SIXAOLA, která je obklopena nekonečnými plantážemi banánů. Návrat na ubytování, večeře.
8. den: snídaně, fakultativně návštěva záchranné stanice s lenochody, papoušky, opicemi apod. Odpočinek na některé z okolních pláží, nákup suvenýrů. Večeře.
9. den: snídaně, přejezd do centrální části Kostariky do oblasti sopek. Ubytujeme se v oblasti LA FORTUNA přímo pod fotogenickou sopkou ARENAL. Po delším přejezdu si odpočineme v horkých pramenech stejnojmenné řeky. Před večeří okusíme atmosféru turistického městečka La Fortuna. Večeře.
10. den: snídaně, výlet do NP TENORIO, který je kvůli své obtížné dostupnosti ušetřen davům turistů, což ve spojení se zcela unikátními přírodními úkazy uvnitř parku garantuje mimořádný zážitek. O fascinující podívanou se zde postará sytě modrá voda vulkanické řeky RIO CELESTE. Rajským zážitkem je pohled na 30 m vysoký vodopád dopadající do modré laguny stejně jako na zelené porosty prosvítající pod modrou hladinou. Procházka nabídne i malebné pohledy z dřevěných mostků přímo nad touto kouzelnou řekou. Celá podívaná graduje soutokem dvou bezbarvých řek pramenících na svazích trojice vulkánů skupiny TENORIO, jehož výsledkem je vznik oné "modré řeky". Z jedné z tamních vyhlídek se nám naskytne i panoramatický výhled na soustavu sopek v čele s nejvyšší TENORIO a i na okolní tropický prales, ve kterém se národní park rozkládá. Občerstvit se budeme moci v restauraci u vstupu do parku. Návrat na ubytování. Večeře.
11. den: snídaně, dopoledne výjezd na sopku POAS. Za dobrého počasí pozorování fotogenického barevného jezírka uvnitř kráteru (vstupné fakultativně). Cestou uvidíme i horské pastviny a několik kávových plantáží, které dokreslí pravou kostarickou atmosféru. Přejezd na tranzitní ubytování. Večeře.
12. den: po snídani transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu případně průvodci nabídnou nenáročný program po část tohoto dne.
13. den: návrat do ČR.

Termíny a ceny

srpen 2024
01.08. - 13.08.24 čtvrtek - úterý
Vyprodáno, Garance odletu, průvodce: I. Polach
84 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)
říjen 2024
27.10. - 08.11.24 neděle - pátek
Poslední volná místa, Garance odletu
79 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)
listopad 2024
08.11. - 20.11.24 pátek - středa
Poslední volná místa, Garance odletu, průvodce: zoolog V. Lemberk
79 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)
leden 2025
13.01. - 25.01.25 pondělí - sobota
82 990 Kč cena za 13 dní
březen 2025
10.03. - 22.03.25 pondělí - sobota
průvodce: J. Strašil
82 990 Kč cena za 13 dní
duben 2025
22.04. - 04.05.25 úterý - neděle
84 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)
srpen 2025
01.08. - 13.08.25 pátek - středa
89 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)
říjen 2025
26.10. - 07.11.25 neděle - pátek
84 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)
listopad 2025
08.11. - 20.11.25 sobota - čtvrtek
průvodce: zoolog V. Lemberk
84 990 Kč cena za 13 dní (12 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, transfer z/na letiště, 7x ubytování ve 2lůžkových bungalovech u moře s vlastním soc. zařízením v prostředí evokující botanickou zahradu, 3x v ***hotelu, 1x tranzitní ubytování, 11x snídaně, 10x večeře, výlety včetně dopravy a vstupů dle programu, lodní výlet dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • případný vstup na vrcholový kráter Poas a do záchranné stanice (viz program), vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 300 Kč nebo do 80 000 Kč za 2 050 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení