Sardinie, Korsika

Francie Francie Itálie Itálie
,
doprava:    autokarem strava:    polopenze ubytování:    hotel
Kód: 6694 Délka: 10 denní zájezd 1 termín: od 7.9.2024
ceny od

21 490 Kč

dříve
Sardinie je druhý největší ostrov v Itálii a turisticky nejznámější místo svým mořem a pobřežím s nerovnými a písečnými úseky, se svými krásnými zátočinami, zálivy a mořskými jeskyněmi. Za poznání stojí i vnitrozemí ostrova se svými horskými masívy a památkami na různá období historie (předhistorické, antické, středověké apod.). Kromě tohoto zajímavého ostrova navštívíme na našem zájezdu i sousední pozoruhodný ostrov Korsiku.

Stravování: polopenze

7x snídaně, 5x večeře (při ubytování na Sardinii)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den: Trajekt Livorno - Bastia. Cesta do vnitrozemí Korsiky. CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami a pevností.
3. den: Dopoledne cesta do Ajaccia. Cestou zastávka v horách, krátká túra ke kouzelným Anglickým kaskádám. Dále návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA . Odpoledne přesun k mysu LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly kdysi útočištěm pirátů.
4. den: Cesta na jih Korsiky. BONIFACIO - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii .
5. den: CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
6. den: SANTISSIMA TRINITÁ DI SACCARGIA - jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. SASSARI - město zajímavé svým kontrastem moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
7. den: Pro zájemce pěší výlet ze Sta. Teresa di Gallura k nádherným skaliskům na výběžku CAPO TESTA – ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise. Po té možnost koupání na místních plážích.
8. den: ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
9. den: Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží) - přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Návštěva městečka PORTO CERVO s krásným přístavem. OLBIA - nejživější přístav. Noční trajekt do Itálie.
10. den: Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Termíny a ceny

07.09. - 16.09.24 sobota - pondělí
Nástup též Pardubice, Hradec Králové, Plzeň.
21 490 Kč cena za 10 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelu (2x na Korsice, 5x na Sardinii)
  • 7x snídaně, 5x večeře

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)
  • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: 4900 Kč)
  • lůžko ve 4 lůžkové kajutě na cestě zpět (cca 8 hodinový noční trajekt) (cena je za osobu, nutno ověřit kapacitu předem v CK) (příplatek: 800 Kč)
nebylo nalezeno žádné hodnocení