Národní parky jižního Irska + PLAVBA KE SKELLIG ISLANDS + DINGLE (letecky z Prah

Irsko Irsko
doprava:    letecky strava:    snídaně ubytování:    hotel ***
Kód: 609179 Délka: 7 denní zájezd 1 termín: od 23.7.2025
ceny od

56 990 Kč

dříve
Irsko, které vám vezme dech… Zelené kopce, ledovcová jezera, skalnaté pobřeží Atlantiku i tajemné ruiny klášterů. Připraveni? Objevíte místa, která zůstávají turistům skryta. Uvidíte nejvyšší irský vodopád i keltské sídlo. Užijete si plavbu kolem Skellig Islands. Na vlastní kůži poznáte nespoutanou přírodu a ochutnáte místní whiskey či dary moře. Dopřejte si jižní Irsko z první ruky – jako místní!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně formou bufetu v ceně zájezdu
behěm dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou

Program zájezdu

1. den: Přílet do Dublinu a následný přesun na nocleh do národního parku Wicklow Mountains v údolí Glendalough. Po příletu do Dublinu se autobusem přesuneme do samotného srdce národního parku Wicklow Mountains , malebného údolí Glendalough, kde nás čeká nocleh v těsné blízkosti kláštera.
2. den: Ponoříme se do tajemných příběhů údolí Glendalough a odvážní se mohou vykoupat v ledovcovém jezeře Upper Lake. Pak vyrazíme na pěší výlet národním parkem Wicklow Mountains. A den zakončíme posezením v městečku Kilkenny. Po snídani se vydáme na nenáročnou procházku po stopách svatého Kevina „Údolím dvou jezer“ Glendalough , ruinami kláštera z 6. století s typickou obrannou válcovou věží a malebným hřbitůvkem posetým keltskými kříži až k ledovcovému jezeru Upper Lake , kde se otužilci mohou i vykoupat. Odpoledne strávíme na přibližně tříhodinové túře (10 kilometrů) po přírodních krásách národního parku, která bude korunována pohledem na Powerscourt Waterfall , nejvyšší vodopád Irska , který leží nedaleko šlechtického panství Powerscourt. V podvečerních hodinách se přesuneme do slavného středověkého města Kilkenny a vychutnáme si jeho typickou atmosféru posezením u neméně slavného místního piva Smithwicks .
3. den: Dnešní dopoledne věnujeme objevování středověkého Kilkenny, kde se si užijeme procházku po „středověké míli“ a vyhlídku z unikátní kulaté věže katedrály. Odpoledne navštívíme sídlo keltských králů Rock of Cashel. Dopoledne nás čeká prohlídka historických skvostů Kilkenny rozložených podél hlavní tepny města, „středověké míle“, mezi mohutným pohádkovým hradem a katedrálou. Vystoupáme na kulatou věž (jedna z pouze dvou přístupných „round tower“ v celé zemi) a užijeme si překrásný výhled. Odpoledne povede naše cesta dále na jihozápad malebnou zvlněnou krajinou k legendárnímu sídlu králů a centru keltského křesťanství Rock of Cashel, kde nás čeká prohlídka a možnost občerstvení. Večer se přesuneme do městečka Killarney, centra stejnojmenného národního parku na břehu jezera Lough Leane.
4. den: Čeká nás nádherný národní park Killarney plný jezer, vodopádů i hor. Ve fascinující krajině si vychutnáme mimo jiné i výhledy na nejvyšší irskou horu. Zbytek dne strávíme volitelnými aktivitami v malebném okolí městečka Killarney. Dnes strávíme celý den objevováním přírodních krás v NP Killarney . K další pěší túře využijeme úsek oblíbené pěší trasy Kerry way (opět cca 10 kilometrů) a budeme si užívat jezer, vodopádů a výhledů na hřebeny s nejvyšší horou Irska Carrauntoohil (1039 metrů n. m.) Dle počasí a časových možností pak strávíme zbytek odpoledne v samotném blízkém okolí Killarney, jež nabízí bohaté vyžití. Možná je například návštěva  šlechtického sídla Muckross House s obdivovanými skleníky, projížďka lodí po jezeře Lough Leane či fakultativní výlet do fotogenického průsmyku Gap of Dunloe , jež byl pro svou malebnost objeven britskými turisty už na počátku 19. století. 
5. den: Dnešek bude ve znamení moře. Vychutnáme si pobřeží poloostrova Kerry s rybářskými městečky a divokými plážemi. Zlatým hřebem dne bude výlet lodí kolem ostrovů Skellig s pozorováním záhadných útvarů a místní fauny. Čeká nezapomenutelná panoramatická vyhlídková jízda po obvodu poloostrova Kerry, slavná Ring of Kerry , součást pověstné Divoké atlantické cesty. Uděláme několik zastávek, ať už v malebné rybářské vesničce Waterwille , proslavené letními pobyty hollywoodských hvězd (Charlie Chaplin), nebo v Portmagee, odkud se vydáme na dobrodružnou plavbu kolem ostrůvků Skellig Islands (2,5 hodiny), zahrnutých díky svému historickému i přírodnímu bohatství na seznam památek UNESCO. Z perspektivy mořské hladiny uvidíme prehistorické útvary a pozůstatky kláštera na ostrově Skellig Michael (proslavené natáčením Hvězdných válek) a nahlédneme do světa vodních ptáků (papuchalkové, terejové) hnízdících v rezervaci na ostrově Little Skellig. Při troše štěstí zahlédneme i tuleně, delfíny či dokonce velryby. Poté nás čeká přesun na sousední poloostrov a ubytování v kouzelném přístavním městečku Dingle .
6. den: Naše týdenní dobrodružství završíme pobytem na poloostrově Dingle. Mezi místními je považován za nejvíce autentické místo pobřeží jižního Irska. Podíváme se až divokým útesům u pláže Slea Head a ochutnáme i zdejší whiskey.  Tento den bude velmi pestrý. Navštívíme záhadné stavby ve tvaru včelích úlů (beehive hut, irsky clochán).  S mořem se rozloučíme na dechberoucím útesu u pláže Slea Head , nejzápadnějším výběžku Irska. Uděláme si krátkou procházku úzkými silničkami lemovanými typickými zídkami se záplavou fuchsiových květů ke kapli Gallarus Oratory . Den zakončíme exkurzí a ochutnávkou whiskey v Skellig Six18 Distillery . A kde jinde, než v některé z přístavních krčem Dinglu bude příležitost ochutnat chowder, typickou polévku s mořskými plody?
7. den: Cesta zpět do Dublinu a  následný odlet z Dublinu zpět do ČR. Po snídani se vydáme na zpáteční cestu do Dublinu.  Dle letového řádu odlet do ČR.

Termíny a ceny

23.07. - 29.07.25 středa - úterý
56 990 Kč cena za 7 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Dublin – Praha včetně letištních tax
 • kabinové zavazadlo (viz podmínky pro přepravu zavazadel)
 • doprava po celou dobu zájezdu
 • 6x ubytování v 3* hotelu
 • 6x snídaně
 • vstupné do Rock of Cashel
 • výlet lodí kolem Skellig Islands
 • exkurze do Skellig Six18 Distillery & Visitor Centre
 • průvodce po celý zájezd (mimo volný program)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo
 • vstupné do památek na místě
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné: minimálně 350 €/os./pobyt (vstupy, stravování)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 10 000 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení