Hlavní stránka
Zájezdy
Francie

To nejlepší z Colmaru + ŠTRASBURK + ALSASKÁ VINNÁ STEZKA (letecky z Prahy)Zažít alsaskou pohodu… Připraveni? Vychutnáte si zákoutí Malé Francie i pohled na katedrálu Notre Dame ve Štrasburku. Vinařská městečka se vám navždy vryjí do paměti. Objevíte „perlu alsaských vinic“ a ochutnáte nejlepší vína. Unikátní zvonice v Obernai vám vezme dech a na Benátky Colmaru nezapomenete. Poznejte příběhy krajiny zalité vinicemi a dostaňte se Alsasku až pod kůži!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

příjemný hotel poblíž centra Colmaru
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Program zájezdu

1. den: Cesta z ČR do Francie leteckou linkou Praha–Basilej. Následné ubytování na hotelu v Colmaru a případné první prozkoumání tohoto půvabného vinařského městečka. Odlet z Prahy, přílet do Basileje.  Transferem se z letiště přesuneme na hotel v Colmaru, kde se ubytujeme. Dle letového řádu večer možná společná procházka centrem Colmaru, případně individuální volno.
2. den: Celodenní poznávání krás Štrasburku. Objevíme skrytá zákoutí pitoreskní čtvrti La Petite France a vychutnáme si tajuplnou atmosféru čtvrti Grande Ile s hrázděnými domy. Uvidíme instituce Evropské unie a ochutnáme alsaskou kuchyni. Po snídani se společně vydáme vlakem do hlavního města Evropské unie , do Štrasburku. Začneme procházkou po oblíbené čtvrti  La Petite France , tzv. Malé Francii, která působí přímo pohádkově. Jedná se o malebnou spleť uliček, která se rozprostírá podél řeky Ill a je plná  pitoreskních zákoutí, typických restaurací a kaváren, vodních kanálů a historických domků. Společně také budeme v uličkách hledat místní názvy ulic v alsaštině a třeba se i něčemu novému přiučíme. V objevování hrázděných domů budeme pokračovat ve čtvrti  Grande Ile  (Velký ostrov). V místních uličkách na vás dýchnou dějiny celého regionu a užijete si jedinečnou atmosféru tohoto německo-francouzského pohraničí . Tato čtvrť se pro to ne nadarmo umístila na seznamu světového dědictví UNESCO .  Uvidíme také  instituce Evropské unie . Vydáme se supertramvají k budově Evropského parlamentu  a povíme si něco o tom, jak to v budově probíhá. Poté se přesuneme k budově sídla Rady Evropy a nevynecháme ani architektonicky zajímavou budovu Paláce lidských práv, v němž sídlí Evropský soud pro lidská práva. Večer individuální volno, které můžete využít k ochutnávce tradiční alsaské kuchyně nebo k procházce podél řeky Ill. Návrat zpět do Colmaru.
3. den: Dnešek strávíme v kouzelné krajině alsaské vinné stezky. Poznáme nejkrásnější města oblasti a dojde i na víno. Zhlédneme působivé ruiny hradu Kaysersberg, budeme obdivovat architekturu v Ribeauvillé a okoštujeme nejlepší vína v Riquewihru. Po snídani vyrazíme za poznáváním krás Alsaska a hned první zastávkou bude malebné městečko Kaysersberg , jehož dominantou je ruina hradu Château de Kaysersberg , která se tyčí ve svahu nad městem. Návštěvníky hradu zaujme především kvalita a monumentálnost stavby samotné, vždyť jen zdi mají místy tloušťku skoro 4,5 metru. Projdeme se historickým centrem, kde za návštěvu stojí zejména renesanční budova radnice , kostel sv. Kříže postavený z červeného pískovce a opevněný most ze 16. století. Zájemci mohou navštívit rodný dům nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera. Naší další zastávkou bude  Riquewihr , kterému se právem přezdívá „Perla alsaských vinic“ . Město ohromí úžasně dochovaným historickým centrem a množstvím vinic v okolí. Zde navštívíme jeden z typických vinných sklepů a užijeme si ochutnávku lokálních vín . Poslední zastávkou bude jedno z nejstarších alsaských měst Ribeauvillé , kde se nachází i nejstarší vinařské družstvo ve Francii . Kde jinde tedy zakončit den procházkou malebnými uličkami s hrázděnými domy? Nejen zde na vás zapůsobí pravá atmosféra těch typických krásných a voňavých alsaských měst.
4. den: Dnes vyrazíme do města Obernai s typickou alsaskou atmosférou. Projdeme se po náměstí Place du Marché a prohlédneme si zdejší unikátní zvonici. Odpoledne si vychutnáme historické skvosty Colmaru a třeba i plavbu Malými Benátkami. Po snídani se přesuneme do půvabného města Obernai , které je obehnáno hradbami a obklopeno vinicemi. Za centrum města je považováno náměstí Place du Marché se sochou patronky Alsaska svatou Odilou a impozantní budovou radnice, kterou zdobí barokní iluzivní malby. Zajímavostí je šedesát metrů vysoká zvonice , která zde jako jediná zůstala po stržení původního kostela, a také  sýpka Halle aux Blés z roku 1554, v jejíchž interiérech se dnes nachází restaurace. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Colmaru . V ulicích města na vás dýchne typická atmosféra francouzských vinařských městeček, okouzlí vás tradiční barevné hrázděné domy , křivolaké uličky i kanály přetínané mosty. Společně si projdeme centrum a uvidíme gotický kostel Collégiale St-Martin , odsvěcený dominikánský kostel nebo františkánský kostel St-Matthieu . Zájemci se mohou v případě dostatku času vydat na plavbu lodí po kanálech místní čtvrti Malé Benátky.
5. den: Návrat z Francie zpět do ČR. V závislosti na letových řádech možná procházka městem Colmar nebo individuální volno na nákupy. Dle letových řádů přesun na letiště v Basileji a následný odlet do Prahy .

14.09. - 18.09.22 středa - neděle
snídaně letecky
Sleva 13% 19 990 Kč 17 490 Kč
cena za 5 dní

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Basilej – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • 4x ubytování v Colmaru
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava v rámci programu zájezdu
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč