Hlavní stránka
Zájezdy
Francie

Francie - Provence - aktivní pobytOchutnáte místní vyhlášené víno i proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů. Pojeďte objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue.

Stravování: vlastní

vlastní, možnost 6x české polopenze (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří).

Ubytování: mobilhome

7x ubytování v mobilhomech u moře ve dvoulůžkových pokojích.
Ubytování je v jednoduchých mobilhomech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou.
Mobilhome tvoří dvě, navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky (manželská postel o rozměrech 140x180 a 2 oddělené postele o rozměrech 80x190), uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou pohovkou a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka a kávovar, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Kuchyně je vybavena základním nádobím - hrnce, pánvičky, hrníčky, talíře, příbory...). Venku je krytá terasa s posezením. V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti. Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min. chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety. Povlečení je v ceně zájezdu.

Program zájezdu

1. den:
3. den: seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. Odpoledne si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a románský klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.
4. den:
5. den:
6. den: koupání, zastávka ve vinném sklepu na ochutnávku, návštěva opevněného městečka AIGUES-MORTES, možnost procházky po hradbách a ochutnávky místních specialit v některé z hospůdek. Návrat do kempu.
7. den: ráno výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí. Zastávka u řeky GARDON v historickém městečku COLLIAS. Přejezd k mimořádně zachované stavbě zapsané na seznamu památek UNESCO, k římskému akvaduktu PONT DU GARD z počátku našeho letopočtu. Prohlídka, možnost koupání, případně kratší procházka v okolí. Odpoledne přejezd do AVIGNONU, návštěva historického opevněného centra, zejména papežského paláce, největší gotické stavby v Evropě, slavného mostu ST. BÉNÉZET známého z písničky "Sur le pont d‘Avignon" a skalní vyhlídky Rocher des Doms. Večer návrat do kempu. Fakultativně možnost splutí řeky Gardon za příplatek.
8. den:
9. den:
10. den: návrat do ČR.

nebyly nalezeny žádné termíny