Hlavní stránka
Zájezdy
Francie

Cote d´Azur a perla Provence - To nejlepší z Provence – Monaco, Cannes, Canyon Verdon, Camargue s levandulovými poliNechte se vtáhnout vůněmi levandulových polí do romantické Provence a objevujte tak barevnou francouzskou přírodu. Nahlédněte do Monackého knížectví, vykoupejte se v moři nebo si prohlédněte přístavní město Cannes.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: Odjezd z ČR kolem poledních hodin.
2. den: Monaco, Monte Carlo: Přijedete do pohádkového koutu Evropy - Monackého knížectví , ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino . Dostanete příležitost navštívit vyhlášené monacké Oceánografické muzeum nebo botanickou zahradu. Odpoledne následuje volný program, který lze využít například ke koupání v moři . Návštěva parfumérie Fragonard v městečku Éze. Přejezd na hotel na Francouzské riviéře.
3. den: Grand canyon du Verdon: Pojedete malebnou provensálskou krajinou s rozsáhlými levandulovými poli k překrásnému jezeru Lac de Sainte Croix. V něm se dle libosti vykoupáte nebo si lze zapůjčit kánoe a šlapadla. Vplujete tak do Grand Canyon du Verdon , největšího kaňonu v Evropě, který je dlouhý 21 km a hluboký až 700 m. Poblíž kaňonu navštívíte typické provensálské městečko Moustiers-Sainte-Marie , které leží na úpatí skalního masívu a je známým poutním místem. Zde si prohlédnete kostelík Panny Marie a pramen tzv. „živé vody“. Kromě jiného dostanete příležitost navštívit ateliéry a butiky vyrábějící místní fajánsový porcelán. Přejezd na hotel v oblasti Aix-en-Provence.
4. den: Arles, přírodní rezervace Camargue: Pojedete do města Arles , historického města v srdci Provence , kde budete mít možnost prohlédnout si římskou arénu, katedrálu Saint Trophime z 12. století a dům Vincenta van Gogha , který v tomto městě pobýval a vytvořil přes 300 obrazů. Dále projedete krásnou provensálskou krajinou až do přírodní rezervace Camargue v deltě řeky Rhôny, která je ideálním biotopem pro hejna růžových plameňáků, stáda divokých býků a bílých provensálských koní. Tato biosférická rezervace s mokřady, salinami a lagunovými jezery o ploše více než 1 000 km 2 je jednou z nejdůležitějších svého druhu na světě. Nejlépe se pokocháte při projížďce lodí z přímořského letoviska Saintes Maries de la Mer . V tento den ještě navštívíte malé historické městečko Aigues-Mortes, které obepínají masivní pravoúhlé středověké hradby. Návrat na hotel opět do oblasti Aix-en-Provence.
5. den: Cannes: Přejedete do letoviska Cannes na Cote d'Azur , které je vyhlášeno konáním filmového festivalu. Zde si prohlédnete budovu Festivalového paláce, ve kterém je každoročně udělována Velká cena mezinárodního filmového festivalu Zlatá palma. Odtud se můžete vypravit lodí na blízký ostrov Svaté Margerity, kde byl podle pověstí vězněn Muž se železnou maskou. Také dostanete možnost vykoupat se v moři a relaxovat na písečné pláži. Navečer odjezd zpět do ČR.
6. den: Příjezd do ČR: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

červen 2021

15.06. - 20.06.21 úterý - neděle
snídaně autokarem
Sleva 5% 6 599 Kč 6 269 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

červenec 2021

13.07. - 18.07.21 úterý - neděle
snídaně autokarem
Sleva 5% 7 149 Kč 6 792 Kč
cena za 6 dní (3 noci)
27.07. - 01.08.21 úterý - neděle
snídaně autokarem
Sleva 5% 7 149 Kč 6 792 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

říjen 2021

12.10. - 17.10.21 úterý - neděle
snídaně autokarem
Sleva 5% 6 599 Kč 6 269 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování v hotelu** s vlastní koupelnou
  • 3x kontinentální snídaně
  • cestovní pojištění vč. covid-19
  • pojištění storna
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • pobytová taxa včetně parkování 10 € /os./noc
  • vstupy v rámci programu