To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ VYHLÍDKY A IKONICKÉ STAVBY (letecky z Prahy

Velká Británie Velká Británie
,
Londýn
doprava:    letecky strava:    snídaně ubytování:    hotel ***
Kód: 660442 Délka: 5 denní zájezd žádný termín: od 8.5.2024
ceny od

28 990 Kč

Jednou, dvakrát, třikrát? Metropole na Temži pokaždé jinak. Projdete se exotickou Čínskou čtvrtí. Poplujete lodí do Greenwiche a prohlédnete si čajový klipr Cutty Sark. Nevynecháte slavnostní sál Královské námořní akademie, korunovační klenoty v Toweru a tudorovské sídlo. Užijete si město ze Shardu, Monumentu či z katedrály sv. Pavla. Vymaňte se z rutiny a poznávejte Londýn, jak ho neznáte!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu odlet z Prahy, přílet do Londýna a ubytování. Podle časových možností se vydáme na první prohlídku města. Zamíříme mimo jiné i do Čínské čtvrti… V případě příznivého letového řádu se již dnes vydáme do centra Londýna, a to na Trafalgarské náměstí, připomínající vítězství britského námořnictva v bitvě u Trafalgaru. Uprostřed náměstí můžeme vidět  Nelsonův sloup , který je obklopen fontánami a bronzovými sochami lvů. Najdeme zde také Národní galerii. Právý londýnský velkoměstský ruch poznáme na náměstí Piccadilly Circus, které je plné billboardů a reklam, a může nám tak připomínat náměstí Times Square v New Yorku. Na závěr dne se ještě projdeme Čínskou čtvrtí plnou červených luceren, exotických vůní a dobrého jídla.
2. den: Dnes nás čeká plavba lodí po Temži, prohlídka klipru Cutty Sark a sálu Námořní akademie v Greenwichi. Lodí doplujeme také k Tower of London a večer zakončíme vyhlídkou z mrakodrapu The Shard. Dnešní den zahájíme projížďkou lodí po Temži, kterou doplujeme až do čtvrti Greenwich, která byla odjakživa spojována s námořníky. Prohlédneme si zde jeden z posledních čajových kliprů Cutty Sark . Tato proslulá plachetnice, postavená v roce 1869, byla nejrychlejší velkou plachetnicí na světě. Navštívíme také Královskou námořní akademii , kde budeme moci obdivovat slavnostní sál , který se může pochlubit největším malovaným interiérem v Evropě. Po Temži budeme pokračovat k pevnosti Tower of London, kde si můžeme prohlédnout korunovační klenoty a dozvědět se spoustu zajímavostí z její krvavé minulosti. Po cestě nepřehlédneme ani slavný zvedací most Tower Bridge. Londýn je městem kontrastů, což dokazují mrakodrapy mnoha různých tvarů, které starobylou pevnost Tower of London obklopují. My se vydáme k mrakodrapu The Shard a z jeho vrcholu si vychutnáme vyhlídku na Londýn . Večer se společně nebo individuálně vrátíme do hotelu. 
3. den: Navštívíme Hampton Court, slavné sídlo Tudorovců. Odpoledne se vrátíme do Londýna a v centru metropole budeme pokračovat v prohlídce největších pamětihodností. Po snídani navštívíme palác Hampton Court, který je bezesporu nejpůsobivějším tudorovským sídlem. Za vlády Jindřicha VIII. byl velkolepě přestavěn a byl ve své době jedním z nejmodernějších v Anglii. Jindřich VIII. zde dokonce nechal postavit i tenisový kurt. Obdivovat zde můžeme největší středověkou halu Anglie a také nejstarší anglické divadelní hlediště, kde hrála své hry i Shakespearova společnost. Jedním z nejvěších lákadel jsou však přilehlé zahrady , jejichž součástí je také labyrint ze živého plotu . V odpoledních hodinách se vrátíme do centra Londýna , kde uvidíme sídlo Parlamentu Houses of Parliament (Westminsterský palác), jehož součástí je také hodinová věž, které se říká Big Ben. Dále se projdeme po třídě Whitehall s vysokou koncentrací britských ministerstev a rozhodně nebude chybět ani nejznámější britská adresa, kterou je Downing Street, oficiální sídlo britského premiéra. A zhlédneme i Horse Guards.  Odpočinout si můžeme v královském parku St. James's Park, který je nejstarším z londýnských královských parků. Podíváme se i k  St. James's Palace , ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr. Kousek odtud nás čeká také Buckinghamský palác. Ve večerních hodinách návrat do hotelu.
4. den: Dnešek věnujeme anglickým panovníkům i úžasným výhledům na město. Vyrazíme na tradiční místo korunovací a Londýn jako na dlani si užijeme z katedrály sv. Pavla či na Monumentu. Den začneme prohlídkou Westminster Abbey, které je tradičním místem korunovací, svateb a místem posledního odpočinku anglických panovníků. Pokračovat budeme ke katedrále sv. Pavla, která je druhou největší katedrálou na světě.  Na samotný vrcholek katedrály vede 530 schodů , kterých rozhodně nebudete litovat, protože se vám tak naskytne krásný výhled na Londýn. V blízkosti katedrály uvidíme také Millennium Bridge, galerii moderního umění Tate Modern a Shakespearovo divadlo The Globe. Krásnými výhledy pak budeme pokračovat, a to na Monumentu Velkého požáru Londýna , který se nachází 62 metrů od místa, kde roku 1666 požár Londýna vypukl. Na vrchol památníku je možno vystoupit po úzkém schodišti uvnitř sloupu. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.
5. den: Dle letového řádu bude následovat společný program nebo přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Londýn–Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • 4x ubytování
 • 4x snídaně
 • London Pass
 • služby průvodce (mimo individuální volno)
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
 • doporučené kapesné cca 180 Ł včetně vstupného a dopravy na místě (na platební kartě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 000 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení

Nabídky nejlepších zájezdů

pravidelně na váš e-mail