Bosna a Hercegovina + Černá Hora - pohoří Durmitor

Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina Černá Hora Černá Hora
,
Sarajevo
doprava:    autokarem strava:    polopenze ubytování:    pension
Kód: 517893 Délka: 9 denní zájezd 1 termín: od 1.8.2024
ceny od

13 690 Kč

Připravili jsme pro Vás zcela nový krásný zájezd za poznáním zejména přírodních krás dvou turisticky rychle se rozvíjejících zemí Bosny i Hercegoviny a Černé Hory. Během pěších tras poznáte krásy divokého pohoří Durmitor s vápencovými skalními štíty a krásnými modrými jezery. V prvních dnech zájezdu poznáte podrobněji zajímavosti i historická místa Bosny i Hercegoviny včetně její metropole Sarajeva a starobylého města Mostar.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2. den: Prohlídka města JAJCE – Starý hrad, Medvědí věž, chrám boha Mitry. Vodopády řeky PLIVY. Zastávka u přírodně zajímavých PLIVSKÝCH JEZER. Návštěva městečka TRAVNIK, které je jedinečně položeno na dně úzké rokle, kterou protéká řeka Lašva, a je sevřeno horami. Je zde zajímavá mešita, hodinová věž, hrad. Dojezd na ubytování do Sarajeva .
3. den: Prohlídka metropole SARAJEVO – jedná se o jedno z nejhezčích a nejpůsobivějších hlavních měst Evropy. Staré město bylo založeno tureckými dobyvateli v l. 1455 – 1463. Mezi nejzajímavější historické objekty patří bývalá radnice inspirovaná maurskými stavbami ve Španělsku, kamenný most z r. 1565, nejstarší mešita ve městě z r. 1457 a mnoho dalších. Navštívit můžete také starou (r. 1581) a novou (r. 1821) synagogu, novogotickou katedrálu nebo třeba malebný trh. VRELO BOSNE – prameny řeky Bosny jsou jedním z nejpozoruhodnějších přírodních jevů nedaleko Sarajeva, oblíbené místo romantických procházek, zlověstně bublající zřídla, která po 50 metrech již vytváří 50 metrů širokou řeku.
4. den: Brzy ráno odjezd. Kaňon řeky Neretvy. Prohlídka starobylého města MOSTAR (UNESCO) - stará část města s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Příjezd do Durmitoru ve večerních hodinách.
5. den: Výstup od Černého jezera přes Brojište na PLANINU SKLONIŠTĚ ke kolibě Lokvice, odkud jsou jedinečné výhledy na skupinu MEDVED s několika vrcholy přesahujícími nadm. výšku 2 200 metrů. Zdatní turisté mohou pokračovat až k jeskyni Ledova Pečina.
6. den: Odjezd do sedla a výstup k nádhernému horskému jezeru ZELENI VIR, které leží v nadm. výšce 2 028 metrů pod nejvyššími vrcholy Durmitoru, kterým dominuje nejvyšší vrchol Bobotov Kuk (2522 m). Dále cestou pod geologicky velmi zajímavou skupinou ŠARENI POSOVI.
7. den: Výjezd lanovkou pod vrchol SAVIN KUK. Cesta na vrchol, krásné vyhlídky na pohoří Durmitor, zejména oblast okolo Černého jezera a Žabljaku. Přejezd k mostu přes řeku TARU. Zde řeka vytváří opět hluboký kaňon, který je možné obdivovat z mostu a přilehlých břehů. Možnost lehké projížďky na raftu kaňonem této azurově modré řeky.
8. den: Výlet na vyhlídku ČUROVAC. Cesta podél nádherného kaňonu řeky Tary. Vyhlídky do hloubky na skalní stěny a řeku zařízlou ve dně kaňonu. Odpoledne výlet kolem Černého jezera podél Mlinskeho potoka k Zminjemu jezeru. V podvečer odjezd do ČR.
9. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termíny a ceny

01.08. - 09.08.24 čtvrtek - pátek
Odjezd též z Brna.
13 690 Kč cena za 9 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • průvodce
  • 6x ubytování - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím
  • 6x polopenze

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 405 Kč)
nebylo nalezeno žádné hodnocení

Nabídky nejlepších zájezdů

pravidelně na váš e-mail