Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z

Belgie Belgie
,
doprava:    letecky strava:    snídaně ubytování:    hotel ***
Kód: 682864 Délka: 4 denní zájezd 1 termín: od 26.9.2024
ceny od

28 990 Kč

dříve
Nejkrásnější belgická města… Vydáte se po Rubensových stopách Antverpami. Projdete se po nábřeží Graslei v Gentu a vyzkoušíte zdejší cukrovinku. Bruggy vás okouzlí štítovými domy a plavbou říčními kanály. Ochutnáte místní pivo, hranolky i vyhlášenou čokoládu. V Bruselu objevíte perly historie, slavné Atomium či svět miniatur. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si nové zážitky z Belgie!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 


kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg

malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm

tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček


Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

Snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu.
Během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení.
Poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích.

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v Antverpách poblíž centra a vlakového nádraží v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Cesta na letiště do Krakova, přílet do Eindhovenu a transfer do Antverp. Odpoledne nás čeká prohlídka města, jeho největších lákadel i utajených pokladů. Večer možné posezení v tradičním podniku a košt belgického piva. V odpoledních hodinách dorazíme do Antverp a ubytujeme se. Poté je naplánována večerní  procházka městem . Z hotelu se společně vydáme na monumentální náměstí Grote Markt  s bohatě zdobenými cechovními domy ze 16. a 17. století a renesanční radnicí. Uvidíme nádhernou sedmilodní katedrálu Panny Marie (tato katedrála je největší a nejkrásnější v zemi). Před návratem na hotel neopomeňte  posezení v hospůdce u belgického piva, které jistě bude neopakovatelným zážitkem. V nabídce často naleznete i netypické příchutě či možnost degustačních pivních menu.  První den je primárně určen pro transfery a přesuny. Program může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.
2. den: Celodenní výlet do středověkého Gentu a nádherného města Bruggy. Kromě historických perel se těšte na ochutnávku gentského nosu a belgické čokolády i na projížďku lodí Benátkami severu. Nejprve se zastavíme ve středověkém městě Gent. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali postavit  ohromné kostely ,  přepychové veřejné budovy , domy a  paláce , nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Prohlédneme si centrum města s impozantní rezidencí flanderských hrabat, uvidíme také katedrálu sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, dominantní věž zvonice s výhledem na město, radnici a nevynecháme  procházku po nábřeží Graslei s cechovními domy dokonce až z 12. století . Na toulkách Gentem snad potkáme i Bellemana, městského zvoníka, který pečlivě patroluje hospody a vyhlašuje důležité novinky. Dopřejeme si zdejší výjimečnou cukrovinku zvanou gentský nos . Poté se vydáme do města Bruggy (UNESCO), jednoho z nejkrásnějších měst Evropy s úžasným středověkým centrem a magickou atmosférou. Během půldenní prohlídky navštívíme  historické náměstí Markt s řadou štítových domů jako z pohádky , náměstí Burg s bazilikou svaté Krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě – ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve a vody, Justiční palác Gerechtshof nebo gotickou radnici Stadhuis a také bude možnost zhlédnout město z 83 metrů vysoké věže Belfried. Skutečnou perlu umění spatříme v gotickém kostele Panny Marie –  Michelangelovo sousoší Madony s dítětem vytvořené z bílého mramoru , tzv. Bruggská madona (jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii). V programu se časově počítá s návštěvou čokoládovny i třicetiminutovou  projížďkou otevřenou lodí po kanálu , jelikož Bruggám se právem přezdívá Benátky severu, a plavba je tedy jedinečnou příležitostí k poznávání tohoto historického města. Večer návrat do Antverp na hotel.
3. den: Dnes vyrazíme do Bruselu. Projdeme se po nejkrásnějším náměstí. Zavítáme do uličky rybích restaurací a kiosků s tradičními hranolky, kterým nelze odolat. Nemineme ani Atomium a park Mini-Europe.  V Bruselu, o kterém se často mluví jako o hlavním městě Evropy, budeme obdivovat historické i moderní stavby během procházky po centru města a čtvrtí evropských institucí. Určitě zavítáme na údajně nejkrásnější náměstí Grande Place (památka UNESCO) s bohatě zdobenými cechovními domy a dominantní radnicí ve stylu vlámské gotiky. Projdeme si nejstarší nákupní pasáž v Evropě, Galerii sv. Huberta s mnoha obchůdky s typickými belgickými produkty, např. vyhlášenými belgickými pralinkami . Uvidíme katedrálu sv. Michala a Guduly, královský palác, operu, parlamentní čtvrť, zkrátka přehlídku architektury od středověku přes secesi po modernu… Rybí vůni nasajeme při procházce uličkou rybích restaurací. Téměř na každém rohu vás budou zajisté lákat i typické belgické hranolky, které se dají ochutnat s nespočtem omáček a patří mezi tradiční speciality. Zájemci se mohou vyfotit u známé  sošky „čurajícího chlapečka“   Manneken Pis a jeho protějšku   „čurající holčičky“ či před domy s komiksovými obrazy. Odpoledne se vydáme na okraj Bruselu, kde jsou v těsné blízkosti situovány dvě bruselské atrakce, světoznámé Atomium   a park Mini-Europe. Atomium , jeden ze symbolů města, je 165miliardkrát zvětšený model molekuly železa tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž je 6 přístupných k prohlídce. V parku Mini-Europe vás provede krajinou Evropské unie přes 300 zmenšenin . Bude jen na vás, které z těchto lákadel navštívíte. V podvečerních hodinách návrat do hotelu v Antverpách a volný večerní program.
4. den: Poslední den strávíme v Antverpách. Každý může individuálně prozkoumat Rubensovo rodiště. Zájemci mohou vyzkoušet okružní plavbu lodí nebo volný čas využít k nákupům.  Po snídani volno v Antverpách. Během dopoledne lze individuálně navštívit rodný dům Paula Rubense , muzeum diamantů s rozsáhlou sbírkou šperků  nebo je možnost zajít do přístavu a vychutnat si okružní plavbu lodí . Antverpy jsou také známé jako město módy a designu a ti, kteří rádi nakupují, si zde přijdou na své. Odpoledne odjezd na letiště, odlet do Krakova   a následný návrat zpět do ČR . Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.

Termíny a ceny

26.09. - 29.09.24 čtvrtek - neděle
28 990 Kč cena za 4 dny

Cena zahrnuje

 • odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
 • letenka Krakov – Eindhoven – Krakov se všemi poplatky
 • kabinová zavazadla dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • doprava vlakem z Antverp do Bruselu, Brugg a Gentu
 • 3x ubytování
 • 3x snídaně
 • služby průvodce (mimo individuální volno)

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění
 • doporučené kapesné cca 170 € (včetně vstupného a dopravy na místě)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 300 Kč
nebylo nalezeno žádné hodnocení