To nejlepší z Edinburghu

Edinburgh je jedním z nejkrásnějších měst Spojeného království. Z architektonického pohledu je to dokonalá kombinace georgiánské architektury 18. a 19. století a středověkého stavitelství.

Edinburgh, slavná metropole Skotska

Edinburgh je jedním z nejkrásnějších měst Spojeného království. Z architektonického pohledu je to dokonalá kombinace georgiánské architektury 18. a 19. století a středověkého stavitelství zasazená mezi skalnaté pahorky a pobřeží Severního moře. Jako hlavní město Skotska je v Edinburghu soustředěn i kulturní a umělecký život. Najdeme zde nespočet muzeí a léto je doslova nabité kulturními festivaly všech uměleckých žánrů.

Srpen je hlavním měsícem kulturní sezóny. Probíhá zde paralelně více než desítka vynikajících festivalů včetně nejstaršího a nejslavnějšího Edinburgh International Festival a neméně slavného Edinburgh Festival Fringe. Obě více než třítýdenní akce se vzájemně překrývají a nalákají do města stovky tisíc návštěvníků

City autobusy v Edinburghu

Edinburský hrad

Na skalnatém výběžku, pochmurné černé skále s názvem Hradní skála, vévodí celému městu Edinburský hrad. Jeho poloha byla už od středověku výhodná pro obranu, tedy není divu, že byl jedním z důvodů, proč bylo město založeno právě v jeho bezprostřední blízkosti. Návštěvu hradu se vyplatí naplánovat dopředu a zarezervovat si vstupenku online. Také doporučujeme načasovat si prohlídku tak, abyste zažili i výstřel z děla One O´Clock, které každý den kromě neděle vystřelí v jednu hodinu odpoledne ohlušující výstřel.

Edinburgh Castle, nebo-li Edinburský hrad

Úchvatná tajemná gotika

Pozdně gotický skvost z 15. století Katedrála svatého Jiljí (St Giles Cathedral)

Tajemné uličky města Edinburgh