Hlavní stránka
Kolekce zájezdů

Nejkrásnější vodopády Rakouska

Voda je dar. Symbolizuje sílu, čistotu a životodárnou energii. Když padá ze skal, stovky metrů volným pádem, je přímo fascinující...

Úchvatné přírodní divadlo

Jedinečné přírodní skvosty poskytující nádhernou podívanou tisícům nadšených turistů. Nezkrotné vodní živly vířící a burácející v nekonečném koloběhu přírody, ohromí nás svojí sílou, velkolepostí a proměnlivou krásou v průběhu ročních dob.

Vodopády patří k těm nejkrásnějším a nejfotogeničtějším přírodním památkám. Symbolizují sílu, čistotu a životodárnou energii. Burácí a víří v době jarního tání, v létě v době sucha bývají naopak tiché a krotké. Jejich síla se ale mění často i v průběhu denní doby...

Vodopády v rakouských Alpách

Nejvyšší vodopády najdete v Salzbursku

Chcete-li se vypravit za nejvyššími rakouskými vodopády, vyrazte do oblasti Salzburska, právě zde totiž najdete tři nejvyšší. V hlubokých údolích pod ledovci ale objevíte i spoustu menších vodopádů, které Vás potěší tím, že v jejich okolí zaručeně nepotkáte tolik turistů.

Nejvyšší rakouský vodopád Walcherfall, nebo-li Schleierfall, je tvořen kaskádou několika menších vodopádů o celkové výšce přes 520 m. Objevíte jej při putování po značené cestě podél říčky Walcherbach. Čím výše se při procházce dostanete, čím krásnější výhled se Vám otevře na celé údolí.

Pohled na Krimml od vodopádu

Krimmelský král vodopádů

Jeden z nejvíce navštěvovaných přírodních skvostů Rakouska - Krimmelské vodopády - najdete na řece Krimmler Ache kousek od vesnice Krimml, která je zároveň vstupní branou do národního parku Vysoké Taury. Jde o úchvatnou kaskádu třech vodopádů s celkovou výškou 385 metrů. Podél vodopádu se klikatí turistická vyhlídková stezka, která na 4 kilometrech zdolává převýšení celého vodopádu a poskytuje překrásné pohledy na masu vody padající do údolí.

Krimmelské vodopády v národním parku Vysoké Taury

Fotogalerie