Hlavní stránka
Kolekce zájezdů

Španělské pobřeží a Costa Blanca

Na moři se pohupují dřevěné bárky místních rybářů, vlny se tříští o skalnaté pobřeží, slunce rozpaluje zlatý písek v tichých zátočinách...

Rozmanité pobřeží Španělska

Na sytě modrém moři se pohupují dřevěné bárky místních rybářů, vlny se tříští o skalnaté pobřeží, slunce rozpaluje zlatý písek v tichých zátočinách. Na vyvýšených skaliscích nad mořem ční starobylé kamenné hrady a věže, které pobřeží stráží po dlouhá staletí...

A koupání? Pobřeží Španělska uspokojí snad každého, protože je při své délce natolik rozmanité, že si zde najde to své jak turista samotář, tak i milovník celodenní zábavy a společenského života... Španělsko poprávu patří mezi letní destinace číslo jedna a jeho písčité pláže nabízí luxusní koupání od jara až do pozdního podzimu.

Dovolená u moře

Znáte oblast Costa Blanca?

Název Costa Blanca označuje přes 200 km dlouhé pobřeží španělské provincie Alicante. Kilometry širokých písečných pláží, impozantní útesy, borovicové lesy, mandloně, olivovníky a pomerančovníky – to vše vytváří charakteristickou atmosféru pobřeží Costa Blanca.

Největšími letovisky oblasti jsou bezesporu Alicante a rychle se rozvíjející Benidorm. Navštívit můžete také města Denia, Jávea, Benissa, Moraira, Calpe, Altea, Villajoyosa, Guardamar, Santa Pola nebo Torrevieja.

Na severu přechází Costa Blanca v Costa dels Tarongers, na jihu v Costa Cálida.

Město Calpe v provincii Alicante na Costa Blanca

Alicante, největší letovisko oblasti

Alicante je velice oblíbenou letní destinací a zároveň jedním z nejrychleji rostoucích měst ve Španělsku. Turisté sem přijíždějí za odpočinkem i poznáváním zdejších památek.

Vysoko nad městem se na hoře Benacantil majestátně tyčí Hrad sv. Barbory, který je spolu s městským přístavem pod ním dominantou města. Hlavním kostelem a zároveň sídlem biskupa je Katedrála sv. Mikuláše (Concatedral de San Nicolás de Bari) ze 17. století. Za zmínku stojí i gotický Kostel Panny Marie, který je místní nejstarší památkou. Kromě dalších pamětihodností můžete v Alicante navštívit také mnoho muzeí.

Bouře nad přístavem Alicante

Supermoderní Benidorm

Benidorm je o moderní město s mrakodrapy a bulváry, díky nimž se mu také někdy přezdívá „Španělský Manhatten“. Letovisko má v přepočtu na jednoho obyvatele nejvíce výškových budov na světě. Převyšuje je jen 1406 metrů vysoká hora Puig Campana, která se nachází nedaleko a která je jednou z nejpůsobivějších hor na pobřeží Costa Blanca. Ačkoliv do šedesátých let minulého století byl Benidorm jen malou vesničkou, teď vítá miliony turistů ročně.

Ve středu benidormského zálivu se nachází skalnatý útes Canfali, který rozděluje pobřeží na dvě oddělené pláže: Levante a Poniente. Celková délka pobřeží činí cca 5 km. Alicante.

Pobřeží a pláž letoviska Benidorm, Costa Blanca

Fotogalerie