Hlavní stránka
Zájezdy
Saúdská Arábie

Okruh Saúdskou ArábiíProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet do Jeddah, odbavení 3 hod před odletem.
2. den: PŘÍLET DO JEDDAH: Přílet do města Jeddah, transfer a check-in v hotelu. Oběd a odpolední prohlídka města. Ve městě navštívíte zajímavé Městské muzeum. Dále navštívíte trh Alawi, specializovaný na parfémy. Projdete se v klikatých uličkách starého města.
3. den: JEDDAH – ABHA – KHAMIS MUSHAYAT: Ráno odlet do města Abha. Check-in v hotelu. Celodenní výlet do pohoří Souda, návštěva typické vesnice Habala, přejezd do města Khamis Mushayat a do modelové vesnice – folklórního muzea Bin Haman Asir. Návrat zpět do Abha.
4. den: ABHA – MEDINAH – AL ULA: Ráno odlet do města Medinah. Odpolední transfer do Al Ula, města z počátku 11. století, které je vstupní branou k nabatejským ruinám, jež postavila stejná civilizace jako jordánské město Petra. Nocleh.
5. den: AL ULA – MADAIN SALEH: Snídaně. Prohlídka starého města Al Ula, vyjíždka na „Stolovou horu“. Následuje návštěva pokladu ukrytého v rozpáleném písku pouště, města Madain Saleh na severu království. Postavili ho Nabatejci - dávní obchodníci s kořením, kteří vybudovali také skalní město Petra. Návrat do městečka Al Ula. Nocleh.
6. den: AL ULA – HAIL – JUBBAH: Snídaně. Transfer do města Hail, které leží v horách na severním okraji pouště. Po staletí sloužil Hail poutníkům jako vstupní brána pouště. Další zastávkou bude město Jubbah, kde se nachází soukromé muzeum Al Naíf Palace. Návrat a nocleh ve městě Hail.
7. den: AL JOUF: Snídaně. Transfer do města Al Jouf. Odpolední prohlídka Sakaka, nad nímž se tyčí středověký hrad. Prohlédneme si velkou starou studnu. Nedaleko Sakaka se nachází místní Stonehenge jménem Rajajil, který tvoří několik do kruhu sestavených skupin menhirů. Pocházejí pravděpodobně ze samudajských dob. Nocleh.
8. den: HDUMAH AL JANDAL – AL JOUF – RIJÁD: Snídaně. Transfer do města Al Jouf. Odpolední prohlídka Sakaka, nad nímž se tyčí středověký hrad. Prohlédneme si velkou starou studnu. Nedaleko Sakaka se nachází místní Stonehenge jménem Rajajil, který tvoří několik do kruhu sestavených skupin menhirů. Pocházejí pravděpodobně ze samudajských dob. Nocleh.
9. den: RIJÁD: Snídaně. Celodenní prohlídka hlavního města Rijád, uvidíte starobylou čtvrt Darijah. Prohlédneme si hliněnou pevnost Masmak pocházející z 19 století, která uvnitř skrývá obrovské nádvoří i krásně malované interiéry a představuje největší atrakci města. Další zastávka bude ve skvělém Dira Súku, kde se nachází Královský palác, tržiště Al-Mu'eiqilia a Velká mešita. Navštívíme Národní muzeum historie a archeologie. Nocleh.
10. den: RIJÁD – ODLET DO PRAHY: Snídaně. Navštívíme srdce a duši města, čtvrť Olaya. Tato čtvrť, známá pro svoji vybranou architekturu, slouží jako model pro mnohé islámské metropole po celém světě a poskytuje možnosti nákupů, zábavy i stravování. Ve čtvrti Qasr Al-Hukm stojí Palác spravedlnosti. Mezi další dominanty města se řadí 170 m vysoká Rijádská televizní věž, která má i rozhlednou plošinu. Transfer na letiště a následný odlet z Rijádu.
11. den: PŘILET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

Pořadatelem zájezdu je ESO travel a.s.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní poplatky
  • místní přelety a letištní poplatky
  • 8x nocleh ve 3* – 4* hotelech se snídaní
  • večeře
  • veškeré transfery, prohlídky a vstupy dle programu
  • služby místního delegáta během pobytu
  • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje

  • vízum do Saúdské Arábie
  • fakultativní výlety a vstupy
  • spropitné a bakšišné, cestovní pojištění